wtorek, 22 sierpnia 2017.
Strona główna > Kraj > Ponad 105 mln na koncie WOŚP

Ponad 105 mln na koncie WOŚP

Ponad 105 mln na koncie WOŚP
Data publikacji: 2017-03-07 21:26
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-10 04:49
Wywietleń: 4071 221147

Ponad 105,5 mln zł zebrano podczas tegorocznego 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla pediatrii i seniorów - poinformował we wtorek (7 marca) szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak. To o ponad 30 mln zł więcej niż rok temu, kiedy WOŚP zebrała ponad 72 mln zł.

Ostateczny wynik 25. Finału WOŚP, który odbył się 15 stycznia, ogłoszono podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

- Ta kwota jest nieprawdopodobnie kosmiczna. Do samego końca nie mogliśmy uwierzyć, że przekroczyliśmy granicę 100 milionów złotych - tak Owsiak ocenił zebraną podczas 25. Finału kwotę. Zebrano 105 mln 570 tys. 801 zł i 49 groszy.

- Kochamy was bardzo, dziękujemy. Na tym właśnie polega Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, że dzieją się rzeczy niezwykłe - powiedział Owsiak, dziękując wolontariuszom oraz darczyńcom.

Owsiak poinformował, że dzięki zebranym pieniądzom Fundacja WOŚP po raz kolejny wyposaży szpitale w najnowocześniejszy sprzęt, wspierając tym samym dzieci i seniorów.

- Polacy i ludzie ze świata po raz kolejny udowodnili, że w styczniowy, zimowy dzień potrafimy być razem, robiąc tak wiele dobrego na rzecz innych, a przy tym doskonale się bawić i pokazać światu, że my, Polacy, potrafimy robić rzeczy niezwykłe, bez focha, ponad podziałami - powiedział.

(pap)

Fot. PAP/Marcin OBARA

Komentarze

A moze to PO-mylka... ?
105 milionow.... tak, ale moze RAZEM ze Swoimi Kontami... ??
2017-03-09 23:45:26
@Anka
Kiedyś się obudzisz, przejrzysz na oczy i wtedy będziesz bardzo zła na siebie, że dałaś tak sobą manipulować. Na razie uczestniczysz w zbiórce pieniędzy, robisz publicity, ale dalej już się nie interesujesz, co dzieje się z zebranymi środkami, jakie pensje przyznaje Owsiak Dzidzi, jakie spółeczki w rękach rodziny kręcą się wokół fundacji i co tak na prawdę jest kupowane. Na razie cieszy ciebie, że zbierasz, a potem widzisz serduszka naklejone na urządzeniach w szpitalach i z tego uproszczenia wyciągasz wniosek, że wszystko jest ok. Inni nie są aż tak łatwowierni. Nie obrażaj ludzi, którzy myślą samodzielnie i zadają uzasadnione pytania, na które odpowiedzi brak.
2017-03-09 20:11:50
Anka
Wielu Polaków zrobi wszystko, żeby rodaka w szambie utopić. Zwłaszcza osobę wyjątkową. Ci lżący Owsiaka nigdy w życiu nikomu nie pomogli, nic nie słychać o ich wielkich ani małych akcjach, o tłumach, które porwali, by pomagać wspólnie potrzebującym. Siedzą tylko i plują na dobrych ludzi, żeby dostać 10 zł od PiSu za komentarz. Bleeee
2017-03-09 16:18:46
Z wiezy lotniczej patrzac...
A ile "wyladowalo czy ma wyladowac"... na Kontach Owsiakow & Company ??
2017-03-09 00:23:33
@Dura Lex
A co ze 100% darowiznowego, licytacyjnego, złotoserduszkowego i innych kanałów poza puszkowych? Mrówka cała i melon złoty? A 1% tegorocznego odpisu podatkowego Juras już doliczył do tej kwoty awansem, czy doliczy do przyszłego roku? Czytać umiemy i chcieli byśmy przeczytać do następnego finału ile, jakiego i za ile sprzętu kupiono z kwoty 105 mln 570 tys. 801 zł i 49 groszy i na co poszła reszta pieniędzy (jeśli jednak nie całą kwotę spożytkowano na to, na co zbierano, czyli na zakup sprzętu). To wszystko, co jest potrzebne dla oczyszczenia atmosfery wokół fundacji. Niestety takich danych Juras nie publikuje. Jeśli masz odmienne zdanie, to napisz powyższe dane za poprzednią zbiórkę. Może ja głupi jestem i nie umiem znaleźć danych między statutem, a pozwoleniem MSWiA..??
2017-03-09 00:23:15
tfuj psyhiatra
Niemal wszystkie poniższe "komentarze" wskazują, że za rok Orkiestra powinna grać ze silnym wskazaniem na opiekę paliatywną. Ale wg mnie to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Was już nic nie wyleczy.
2017-03-09 00:14:38
a w Caritasie dalej przekręty
Dlaczego Caritas mimo wielu afer ze zbieranymi pieniędzmi dalej nie publikuje sprawozdań finansowych ?
2017-03-08 19:39:39
Dura Lex
Do wszystkich obsranych obserwatorów i innych oszołomów; gdyby głupota miała skrzydła bylibyście orłami. W internecie jest statut WOŚP, jest pozwolenie MSWiA na zbiórkę publiczną i jest rozliczenie tej zbiórki. 100% "puszkowego" MUSI być przeznaczone na działalność statutową pod grożbą utraty pozwolenia na zbiórkę i jest pod kontrolą Izby Skarbowej. Etatowi działacze Orkiestry, Woostocki i inne imprezy opłacane są z reklam i darowizn. Poczytajcie sobie durnie jeżeli czytać potraficie. Pozdrawiam wszystkich woluntariuszy.
2017-03-08 19:01:33
@Brawo WOŚP
W tym rzecz drogi kolego że nie ma żadnej transparentności w finansach WOŚP - Owsiak od lat nie chce ujawnić faktur z Mrówki Całej i Złotego Melona - i to nawet mimo tego że sąd mu to nakazał!!
2017-03-08 17:23:24
kasia
haters gonna hate;) a jak przyjdzie co do czego to bedziecie z tego sprzetu medycznego korzystac w podskokach
2017-03-08 14:45:19
Polacy pokazali poparcie dla Owsiaka
i przy okazji Gest Kozakiewicza rządzącemu Polską reżimowi
2017-03-08 14:40:35
Brawo WOŚP
Pełna transparentność w kwestiach finansowych, nie to co caritas
2017-03-08 14:33:25
wośp +
za po zbierał kilkadziesiąt baniek mniej chyba jednak dobra zmiana boi się za dużo przyciąć
2017-03-08 14:13:51
PO-dsumowanie...
I "gratulacje" dla Cenzury Kuriera... ze do dnia wczorajszego tj. 7/3 utrzymala sie jeszcze na PO-wierzni usuwajac "niewygodny" komentarz odnosnie WOSP i Owsiaka !!
2017-03-08 12:43:48
kibic
widzę,że KODziarze nadają ;)
2017-03-08 11:58:55
SromotnikBezwstydny
Naród pokazał kaczystom gdzie się ręka zgina! Gratulacje Jurku!
2017-03-08 10:39:18
prawda
To nie Owsiak zebrał tylko samorząd opanowany przez klikę PO-PSL w wyniku sfałszowania ostatnich wyborów samorządowych!
2017-03-08 10:27:26
mm
@obserwator a co caritas nie ma internetu ?sam sobie chodz do kosciola oddawac haracz dla obcego Panstwa Watykan z siedziba w Rzymie,prawactwo ma wielki ból d.... bo tyle kasy udalo sie zebrac mimo ich atakow i braku informacji w reżimowych mediach ,prywatna impreza dziadka hahaha proszę cie nie sluchaj i nie czytaj juz tego co sluchasz i czytasz bo to powaznie szkodzi.
2017-03-08 09:44:14
11111111111111
za rok 200mln ! na pochybel bolszewi
2017-03-08 09:42:30
Gratulacje
szczytny cel i pełna transparentność, nie to co szachraje z caritasu
2017-03-08 08:48:18
105 mln 570 tys. 801 zł i 49 groszy
Wina Tuska.
2017-03-08 08:42:04
obserwator
najpierw gosciu wytrzeźiwej i idż do koscioła to dowiesz sie o rozliczeniu caritas. to jest prywatna impreza jakiegoś nawiedzonego dziadka i nie ma obowiązku z nia sie utożsamiać. lewacy mu pomagają bo jest potzrebny do walki politycznej
2017-03-08 08:27:40
@pytanie
A kiedy pan Owsiak pokaże faktury Mrówki Całej i Złotego Melona jak mu nakazał sąd?? Czy Jurek Owsiak stoi ponad prawem w Polsce??
2017-03-08 08:20:30
Brawo Jurek
Macierewicza pewnie krew zalewa. Ludzie wpłacili aż tak dużo, żeby pokazać solidarność z WOŚP, mimo że obecny reżim rzuca kłody pod nogi. Piękny przykład oporu społecznego.
2017-03-08 07:53:03
pytanie
a kiedy Caritas ogłosi swoje wyniki, tak to robią normalne fundacje ?
2017-03-08 07:24:35
@pytam panie Juras
Nie wiem, czy "pan Juras" czyta te komentarze, ale domyślam się, że Ty nie wrzuciłeś(aś) nic, więc się aż tak nie przejmuj. Osobiście wrzuciłem sporo i ucieszę się, jeśli wszystko zostanie przeznaczone na Woodstock. Czegokolwiek Jerzy Owsiak nie zrobi z tymi pieniędzmi, jestem pewien, że zostaną wydane dobrze i - jak zwykle - będzie to transparentne i uczciwe.
2017-03-08 07:23:14
róbta, co chceta
Bardzo słuszne komentarze, więcej nie trzeba nic pisać. I melon złoty i mrówka cała.
2017-03-08 07:12:34
pytam panie Juras
Ile z tego pójdzie teraz na taplanie się w błocie pijanej hołoty na Woodstocku??
2017-03-07 23:52:31
77
Opłacane pisowskie trolle juz uderzył bo wiadomo ze wiekszosc ich elektoratu nie posiada dostepu do internetu a jesli posiada to nie wie jak z niego korzystac, jak 80% zebrane pod kosciolami to dlaczego tak kosciol i ich lepszy sort tak nienawidzi wospu ?dlaczego w bolszewizkiej tv nie wspomiano o tym ani slowem, szkoda slow na was ,najgorsza mozliwa szujnia jaka powstała na tym swiecie,jak tam zbiorka ojca inkasenta na stocznie gdanska kiedy sie rozliczy z tych milionow? jakos nikt sie nie interesuje tematem od lat.oBSERWATOR-zbierz wiecej .
2017-03-07 23:02:06
obserwator
80 % tej naciagnietej kwoty zebrana pod kosciołami ale ten jąkała tego nie zauważy
2017-03-07 21:47:57
kabaret
No to Mrówka Cała i Złoty Melon są teraz w niebo wzięte! Może Owsik sobie nowego Land Rovera kupi?!
2017-03-07 21:36:18