poniedziałek, 26 lutego 2018.
Strona główna > Kraj > Polska izolowana w UE?

Polska izolowana w UE?

Polska izolowana w UE?
Data publikacji: 2017-08-28 07:27
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-06 19:02
Wywietleń: 1219 289915

Polska nie jest izolowana w Unii Europejskiej, broni swoich racji – powiedziała w sobotę premier Beata Szydło, pytana o słowa prezydenta Francji Emmanuela Macrona, który ocenił, że Polska stawia się „na marginesie” Europy.

Francuski przywódca, komentując w piątek w Bułgarii sprzeciw Polski wobec zaostrzenia dyrektywy dotyczącej pracowników delegowanych, ocenił, iż stawia się ona „na marginesie” Europy w „wielu kwestiach”. – Polska nie definiuje dzisiaj przyszłości Europy i nie będzie definiować Europy jutra – powiedział Macron.

– Polacy zasługują na więcej niż to i pani premier będzie miała problem z wytłumaczeniem, że dobrze jest źle opłacać Polaków – oświadczył cytowany przez AFP prezydent Francji w odpowiedzi na stanowisko polskiego rządu w sprawie pracowników delegowanych.

Odnosząc się do tych słów premier Beata Szydło powiedziała w TVP Info, że Polska „ani nie jest izolowana w Europie, ani nie jest z nikim skonfliktowana”, natomiast „broni swoich praw i swoich racji, tak jak wszystkie pozostałe kraje europejskie”.

W piątek wiceszef MSZ Marek Magierowski wezwał „w trybie pilnym” chargé d’affaires Francji Sylvaina Guiaugué i – jak poinformował MSZ – „wyraził oburzenie rządu RP po aroganckich słowach prezydenta Francji Emmanuela Macrona”. (pap)

Fot. Robert STACHNIK (arch.)

Komentarze

trohan
Ty od PO pomerdańcu, ja z Dzierżyńskim do jednej klasy chodziłem, a Wandę Wasilewską do chrztu trzymałem. Cieszysz się, że się wydałem, a to dzięki tobie, twojej wnikliwości i śledzeniu. POzdrawiam. PS Dziadek Rydzyka był w rosyjskiej Armii, a Kaczyńskiego ( dokładnie Kaczyńskiej-Mackiewicz) pradziadek na Krymie bił Turków pod Bajazet. No i się wydało.
2017-08-30 23:48:26
PO-nownie do... trohan-a
A ty, te swoje L-L czyli "Lewackie Leki" wzioles ?? I s-PO-kojnie... gdyz PiS w koncu i tak rozlozy Cala UE "na lopatki" !!
2017-08-30 23:14:15
trohan
"Gość" zmieniłeś paranoiku nick, a leki nie wziąłeś. Dalej widzisz wszędzie agentów ? Coraz gorzej z tobą dziadu. Pozwól sobie pomóc.
2017-08-29 18:27:57
gosc
Bolszewiki paszol na ruski mir jak wam nie pasuje kapitalizm,wolnosc,dobrobyt i demokracja tutaj ruskiego mira nie wprowadzicie !!!
2017-08-29 17:58:02
Kalafior
Co z tego że PiS wyciągnął spółki skarbu państwa z zapaści (tu akurat wielkie brawa) skoro zwykły obywatel nic z tego nie ma. Podatki jak rosły tak rosną, a machina biurokratyczno-urzędnicza wciąż się rozrasta. Choć przyznać muszę, że i tak wolę obecny rząd od poprzedniego.
2017-08-29 17:43:44
trohan
Daruj sobie paranoiku te swoje PO z dużej litery i te schizofreniczne teorie. To twoja choroba i twój problem. Może dalej śledzić spiski, szpiegów i zapisywać ich na kartce, a przyklejać we własnym pokoju. Leki brałeś ?
2017-08-29 13:07:44
Do... trohan-a (z godz: 09:35:12)
No to "chlopcze" jesli to prawda ze "rzekomo" urodziles sie w 1993-cim roku (?) to co ty moze wiedziec... co i jak wyprawiala Komuna i PO-stkomuna w tamtych latach... skoro tak zaciekle dalej ich bronisz ?? Chyba ze PO-chodzisz z Rodziny, gdzie nie daleko spadlo i PO-kulalo sie - jablko od jabloni ! A to czy PiS jest "socjalistyczna" Partia to nie czytaj przez ciemne... jak u Wojtka okulary !!
2017-08-29 12:25:34
k
Pomijając te awantury wewnętrzne - ten MACRON to jakiś autorytet ? ! Unia , do której on dąży zdaje się nie pociągać większości Polaków . Więcej z takiej unii moze lepiej byłoby jak najszybciej WYJŚĆ !
2017-08-29 10:53:36
trohan
"Brawo..." jakie komuszki, ty stary paranoiku ? Urodziłem się 1993 r. Jakie 70 lat - ktoś ci coś, wciskał gdzieś? Dla ciebie nowaera zaczęła się od 2015 r. (tak napisałeś!) A co na to psychiatra? A hasła masz rodem z epoki Gierka. Przypominam, że PiS nie jest lewicą, a narodowo-socjalistyczną partią.
2017-08-29 09:35:12
Brawo PiS i tak trzymac ! !
Ojj... Komuszki i PO-stkomuszki, na nic te wasze klamliwe "wy-PO-ciny"... ktore wciskaliscie juz Nam kiedys przez 70 lat i jeszcze resztkami sil troche probujecie ? Rzeczpospolita Polska rosnie juz od dnia 25.10.2015 roku w Sile i Ludziom zyje sie Co Raz Lepiej... Dzieki obecnej Prawicy - a Nie waszej "Nowoczesnie" za-KOD-owanej Lewicy !!
2017-08-29 00:17:52
nuraj
PiS-dzieli ludzi :-) PiS-da ale tylko swoim. PiS-dzieje Polski piszą na nowo :-)
2017-08-28 18:20:03
redaktor
Prawda boli pis-wisielcu? Panie Jarun tak trzymaj ! Nie daj się pisowskim, zaczadzonym sekciarzom !
2017-08-28 16:10:00
Pożeracz lemingów
@Jarun Początkowo myślałem, że może jesteś sąsiadem Kaczyńskiego i z osobistej obserwacji znasz jego zwyczaje, ale po przeczytaniu posta z 11:40 wiem, że jesteś zaledwie pospolitym głąbem, których wielu przez 20 lat wychował TVN łącznie z nieodżałowanym treserem lemingów Grzegorzem. Mało tego. Jesteś ślepcem, który nie potrafi dostrzec różnic pomiędzy rządem PO/PSL, rządem wyłącznie lansu, wyprzedaży kraju i otwartości na dojenie ze strony Zachodu i podatkowych hochsztaplerów, a rządem Prawa i Sprawiedliwości, który w dwa lata po "obsadzeniu" spółek SP przez "swoich" wyciągną je z do niedawna strukturalnego deficytu. Dziś nawet kopalnie przynoszą zysk. Rządem, który odbudowuje polski przemysł i bankowość. Rządem, który nie zapomina o przeciętnych obywatelach, spełnia program wyborczy, realizuje reformy i dba o podmiotowość Polski na arenie międzynarodowej ku zdumieniu "partnerów" przyzwyczajonych do roli Polski jako klęcznika i paśnika.
2017-08-28 15:15:53
Jarun
"Jaki pan -taki kram". Stary kawaler zamknięty w swoim gabinecie, otoczony miernotami, wazeliniarzami, płaszczakami myśli, że takie życie jest normalne. Raz na miesiąc otoczony szpalerem Policji i ochrony wykrzykuje tragikomiczne słowa o "dochodzeniu do prawdy". I tak już od 7 lat. A izolacja wpisana jest w jego życiorys i charakter. Przecież z tych manekinów nikt nie powie, że to chore...bo każdy dba o swój stołek i pozwoli upodlić siebie i Polskę. Nawet sojusznicy: Węgry, Czechy, Słowacja patrzą na nas z niechęcią. PiS doszedł do władzy i tylko "stołki" ich interesują. Żadnej wizji rozwoju Polski !!!!
2017-08-28 11:40:39
Piorun do... Jarun-a
Jak te twoje pomysly i podchody... nie sprawdzily sie juz od 100 lat, nawet i przez 70 lat w PRL-u (tj. od roku 1917-go liczac...) to PO CO wciskasz je jeszcze Polskiemu Spoleczenstwu w roku juz 2017-tym ?? Wybierz sie ponownie za Bug, czy do Korei Polnocnej lub Venezueli - to tam "moze ci jeszcze w to uwierza"... ???
2017-08-28 11:18:35
Jarun
Jarek całe życie izolował się od społeczeństwa. Tak stało się po zagraniu przez bliźniaków (braciszków) w filmie "O dwóch takich..." Dlatego izolacja jest wpisana w charakter prezesa (zaburzenie relacji z drugim człowiekiem -charakteriopatia). Nie ma przyjaciół więc siedzi i knuje kolejną intrygę. Czymś trzeba żyć. Chyba nikt na poważnie nie bierze słów manekinów wyciągniętych z głębokiej prowincji i posadzonych na stołki do których nie dorośli.
2017-08-28 10:07:17
bleeee
Pamiętajmy, że nikomu w Polsce nie smakuje makaron z makrelą, bo to nie nasza tradycja. Oczywiście, o ile jest rodowitym, uczciwym Polakiem...