środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > Podejrzewany o terroryzm Polak zatrzymany

Podejrzewany o terroryzm Polak zatrzymany

Podejrzewany o terroryzm Polak zatrzymany
Data publikacji: 2015-11-15 20:18
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-16 09:37
Wywietleń: 62 37747

W związku ze śledztwem dotyczącym działalności o charakterze terrorystycznej zatrzymany został Polak - potwierdzili w niedzielę rzecznik łódzkiej PA i rzecznik ABW. Służby specjalne działają skutecznie - ocenił ich koordynator Marek Biernacki.

- Potwierdzam zatrzymanie takiej osoby, w związku ze śledztwem prowadzonym przez ABW wspólnie z Prokuraturą Apelacyjną w Łodzi - powiedział wczoraj rzecznik Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Maciej Karczyński.

Rzecznik łódzkiej PA Jarosław Szubert wyjaśnił PAP, że "mężczyzna jest na razie zatrzymany w charakterze podejrzewanego". "Śledztwo dotyczy przestępczości związanej z działalnością terrorystyczną. Zatrzymany został na terenie Polski. Czynności z jego udziałem zostaną przeprowadzone w PA w Łodzi" - powiedział Szubert.

Pytany o to, czy zatrzymany mężczyzna zostanie w niedzielę przesłuchany lub zostaną mu postawione zarzuty odparł, że jest na to 48 godzin.

Koordynator służb specjalnych Marek Biernacki powiedział - pytany o zatrzymanie Polaka - że jest szereg operacji ABW i służby działają skutecznie.

- Ta osoba była stale monitorowana przez służby, mimo, że była w Norwegii – przez służby partnerskie i przez nas - dodał.

Z nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł zbliżonych do śledztwa wynika, że Polak z obozu dla uchodźców w Norwegii trafił na lotnisko w Warszawie i tu został zatrzymany. Następnie przewieziono go do Łodzi.

(PAP)

Na zdj. Mężczyzna (2P), zatrzymany w związku ze śledztwem dotyczącym działalności o charakterze terrorystycznym, został przewieziony 15 bm. przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego do policyjnej izby zatrzymań w Łodzi. Czynności z udziałem Polaka zostaną przeprowadzone w łódzkiej prokuraturze apelacyjnej w ciągu najbliższych dni.

Fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Komentarze

kusy
Po co do Dombasu od razu do Paryza
2015-11-16 08:10:46
Narodowość
Nie nazywajcie takiego czegoś Polakiem.
2015-11-16 07:14:00
Propozycja,
Jak chce Mu sie walczyc... to wyslac go "na probe" na pierwsza linie do Donbasu, a jak calo wroci - to dalej z Nim pogadamy ! !
2015-11-15 21:29:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny