sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > Pociąg Warszawa – Berlin zatrzymany w Mogilnie z powodu informacji o bombie

Pociąg Warszawa – Berlin zatrzymany w Mogilnie z powodu informacji o bombie (akt. 1)

Pociąg Warszawa – Berlin zatrzymany w Mogilnie z powodu informacji o bombie
Data publikacji: 2017-06-28 22:15
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-29 14:48
Wywietleń: 244 272744

Pociąg relacji Warszawa - Berlin po siedmiogodzinnym postoju na stacji w Mogilnie (Kujawsko-Pomorskie) w związku z fałszywą informacją o podłożeniu bomby, w nocy ze środy na czwartek wyruszył w dalszą podroż. Cały skład został przeszukany przez policjantów z psami.

"Cały pociąg został sprawdzony przez policyjnych pirotechników i antyterrorystów, którym towarzyszyły psy przeszkolone do wykrywania materiałów wybuchowych. Nie znaleziono nic, co mogłoby zagrażać bezpieczeństwu pasażerów i obsługi pociągu. Około godz. 1.30 pociąg wyruszył w dalszą podróż" - poinformowała PAP sierż. sztab. Magdalena Pollak z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie.

Informację o podłożonym ładunku wybuchowym w pociągu z Warszawy do Berlina w środę pod wieczór otrzymali mailem od nieznanego nadawcy pracownicy infolinii PKP Intercity w Łodzi. Około godz. 18.30 pociąg został zatrzymany na stacji w Mogilnie. Zaalarmowana została policja i straż pożarna.

Około 300 pasażerów pociągu i kilkunastu mieszkańców domów położonych przy dworcu zostało ewakuowanych i umieszczonych w pobliskiej szkole. Jak poinformowała rzeczniczka PKP Intercity Marta Ziemska, ewakuowanym osobom dostarczono napoje i posiłki.

Jako pierwsi do przeszukiwania pociągu przystąpili członkowie grupy minersko-pirotechnicznej w mogileńskiej policji. Następnie w akcję włączyli się antyterroryści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Na miejsce akcji sprowadzono też przewodników ze specjalnie wytresowanymi psami z Poznania i Płocka.

W akcję zaangażowani byli również policjanci z sąsiednich miejscowości, a w odwodzie znajdowały się cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej.

Rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec poinformował, że w związku z akcją wstrzymano ruch pociągów przez stację Mogilno. Przewozy Regionalne wprowadziły zastępczą komunikację autobusową na odcinku z Trzemeszna (Wielkopolskie) do Kołodziejewa (Kujawsko-Pomorskie). O sytuacji informowani byli pasażerowie na stacjach i przystankach na trasie Poznań - Warszawa.

(pap)

 

* * *

Wcześniejsza informacja:

Pociąg relacji Warszawa - Berlin został w środę wieczorem (28 czerwca) zatrzymany na stacji w Mogilnie (Kujawsko-Pomorskie) z powodu informacji o położonym ładunku wybuchowym. Pasażerów i mieszkańców pobliskich domów ewakuowano, skład przeszukują policyjni pirotechnicy.

- O sprawie zostaliśmy powiadomienie przed godziną 19. Wcześniej informacja o podłożonym ładunku wybuchowym w pociągu została przekazana mailem na infolinię PKP Intercity w Łodzi. Pociąg został zatrzymany na stacji w Mogilnie. Z pociągu i pobliskich domów ewakuowano około 600 osób, które obecnie znajdują się w okolicy dworca - poinformowała PAP sierż. sztab Magdalena Pollak z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie.

Do przeszukania pociągu przystąpiła grupa minersko-pirotechniczna z mogileńskiej policji. Na miejscu akcji są cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej. (pap)

Fot. (arch.)

Komentarze

b
I co, informacja z godz. 22, teraz jest 7 i nie wiadomo, czy znaleźli cokolwiek?
2017-06-29 07:00:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi