środa, 18 października 2017.
Strona główna > Kraj > Pierwsze wnioski w prokuraturze

Pierwsze wnioski w prokuraturze

Pierwsze wnioski w prokuraturze
Data publikacji: 2016-05-12 21:27
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-15 19:02
Wywietleń: 935 133303

Pierwsze wnioski do prokuratury zapowiedziane w raporcie Rady Ministrów oceniającym rządy PO-PSL trafiły już do prokuratury. Wkrótce pojawią się kolejne - zapowiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek. Zapewnił, że powstał obszerny dokument podsumowujący działania poprzedniej ekipy.

W środę w Sejmie premier Beata Szydło oraz poszczególni ministrowie przedstawili wyniki raportu oceniającego rządy PO-PSL.

- Ministerstwa cały czas analizują materiały, które zostały zgromadzone. Badamy dokładnie i sprawdzamy wszystkie dokumenty, które są w resortach, tak aby wnioski, które będą kierowane do prokuratury, były jak najlepiej przygotowane i skutkowały podjęciem określonych działań przez tę instytucję - powiedział rzecznik rządu. - Pierwsze wnioski już wpłynęły. Skierowane zostały przez ministra Kamińskiego (ministra koordynatora specsłużb), również Kancelaria Prezesa Rady Ministrów skierowała pierwszy wniosek do prokuratury (...) Pierwsze wnioski z poszczególnych resortów spływają. To jest decyzja ministrów, którzy ponoszą pełną odpowiedzialność za ich przygotowanie, na bieżąco będą je sporządzali i kierowali do prokuratury.

Rzecznik rządu dodał, że audyt będzie poszerzany, ponieważ - jak wyjaśnił - w trakcie prac resortów pojawiają się kolejne informacje.

Bochenek był pytany, czy przedstawiony w formie ustnej przez ministrów raport przyjmie postać pisemną. O przedstawienie pisemnego audytu apelują politycy opozycji m.in. PO, PSL i Nowoczesna.

- Mamy bardzo obszerny dokument, który został przygotowany. Jest na biurku u pani premier. Nie wszystkie informacje, które się w nim znajdują powinny podlegać ujawnieniu, bo są to informacje niejawne - powiedział. - Ministrowie będą te dokumenty analizowali i w takim zakresie w jakim będą mogli je przekażą. To nie jest tak, że kompleksowo cały dokument możemy państwu przesłać.

Bochenek był też pytany, kiedy taki dokument mógłby być upubliczniony.

- To zależy od poszczególnych ministrów - odpowiedział.

(pap)

Na zdj.: Wyniki głosowania nad wnioskiem o odrzucenie przedstawionego przez Radę Ministrów raportu o rządach PO-PSL, podczas posiedzenia Sejmu w nocy z 11 na 12 bm. Sejm nie zgodził się na odrzucenie raportu.PAP/Paweł Supernak

Komentarze

Wawrzek
Dlaczego Trybunał Stanu jest bezczynny - przecież pobierają apanaże
2016-05-15 18:46:57
PO 8 letnim czasie...
A co z tymi materialami ktore zostaly swiadomie i szybko PO-niszczone, tak DO jak i PO dniu 25.10.2015 roku...! Pytanie wiec, czy PO-jdzie i to... z PO-zostalych Archiwow jeszcze PO-skladac, PO-sklejac i odtworzyc ??
2016-05-13 00:57:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje