środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > Para prezydencka złożyła życzenia wielkanocne

Para prezydencka złożyła życzenia wielkanocne

Para prezydencka złożyła życzenia wielkanocne
Data publikacji: 2017-04-15 11:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-04-16 16:29
Wywietleń: 146 239817

W tym roku katolicy, prawosławni i ewangelicy obchodzą Wielkanoc razem; niech będzie to symbol jedności naszego ducha - życzy prezydent Andrzej Duda z okazji Świąt Wielkanocnych. Pierwsza dama zaapelowała, aby w czasie świątecznym pamiętać o samotnych i potrzebujących. 

- Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy wszystkim Państwu najlepsze życzenia. Wielkanoc obchodzimy w tym roku razem: katolicy, prawosławni i ewangelicy. Niechaj ta jedność czasu będzie symbolem jedności naszego ducha – ducha miłości i prawdy. Niech zbliża chrześcijan różnych wyznań, łączy rodziny i całą wspólnotę - powiedział prezydent.

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda zaznaczyła, że Wielkanoc upamiętnia zmartwychwstanie Chrystusa, który przyniósł nam Dobrą Nowinę. - Życzymy Państwu, aby ten czas umocnił więzi w naszych domach w całym kraju - powiedziała.

Prezydent zwrócił się też do Polaków mieszkających za granicą. - Serdeczne myśli kierujemy do rodaków mieszkających poza granicami Rzeczypospolitej. Niechaj wszędzie, gdziekolwiek słychać polską mowę, gdzie kultywuje się ojczyste tradycje, rozbrzmiewa radosne: Alleluja! - powiedział.

- Pomyślmy też o wszystkich samotnych i potrzebujących. Postarajmy się zadbać o to, aby te szczególne chwile również im przyniosły radość i nadzieję - podkreśliła pierwsza dama.

- Życzymy Wam dzisiaj z głębi serca wszystkiego dobrego. Wesołych Świąt! - zakończyła para prezydencka.

(pap)

Film: youtube.com/wwwprezydentpl

Komentarze

Quistorp
Żałość. Nie radość. Nie czepiam się słów.W Sz. Pani prezydentowa wypowiada komunały bez zastanowienia. Chrystus wstał z martwych i dał nam dobrą nowinę. Biedny ludek boży , jeszcze uwierzy w siły większe od siły Boga. Istoty absolutu. A gdzie pierwsze przykazania Boże? Historia z życia Jezusa jest dla nas przesłaniem. A klepanie formułek , przestaje być słuchane. Rzecz druga. Życzenia W. Sz. Pana Prezydenta Najjaśniejszej trwają 1 minute . A życzenia jego podwładnego w czasie wojny aż ministra od wojny/obrony, tuż pod tym samym filmikiem 6 minut. To więcej niż afront. T zniewaga. Każda zniewaga obrony czci i honoru wymaga. Panie Prezydencie!! Na Boga!!.
2017-04-16 16:17:35
Gość
Wielkanoc 2017 roku, DZIEKUJEMY...i WZAJEMNIE !!
2017-04-15 22:38:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi