niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Kraj > Papież: Pragnę spotkać się z Wami

Papież: Pragnę spotkać się z Wami [FILM]

Papież: Pragnę spotkać się z Wami
Data publikacji: 2016-07-20 16:39
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-21 11:45
Wywietleń: 962 144961

Bardzo pragnę spotkać się z Wami, aby dać światu nowy znak harmonii – powiedział papież Franciszek w przesłaniu skierowanym do młodych przed Światowymi Dniami Młodzieży. Podkreślił, że spotkanie z narodem polskim, który w swojej historii przeszedł wiele prób, to wielki dar.

– Zbliża się już rozpoczęcie trzydziestego pierwszego Światowego Dnia Młodzieży, który wzywa mnie, aby spotkać młodych ludzi świata, zebranych w Krakowie, a także daje mi radosną okazję, aby spotkać ukochany naród polski – powiedział papież w przesłaniu. Przypomniał, że spotkanie odbywa się w Roku Jubileuszowym Miłosierdzia oraz we „wdzięcznej i oddanej pamięci św. Jana Pawła II, który był architektem Światowych Dni Młodzieży i przewodnikiem narodu polskiego na jego niedawnej dziejowej drodze ku wolności”.

Papież podziękował Polakom za przygotowania do tego wydarzenia, zwłaszcza przez modlitwę i błogosławił młodym, którzy przyjadą do Krakowa z różnych zakątków świata.

– Bardzo pragnę spotkać się z Wami, aby dać światu nowy znak harmonii, mozaikę różnych twarzy, tak wielu ras, języków, ludów i kultur, ale zjednoczonych w imię Jezusa, który jest Obliczem Miłosierdzia – podkreślił. Papież dodał, że możliwość spotkania z narodem polskim to „wielki dar od Pana”.

– Czuję, że jest to wielki dar od Pana, by stanąć między wami, bo jesteście narodem, który w swojej historii przeszedł przez wiele prób, czasem bardzo ciężkich, i szedł naprzód z siłą wiary, wspierany matczyną dłonią Najświętszej Maryi Panny. Jestem pewien, że pielgrzymka do sanktuarium w Częstochowie będzie dla mnie zanurzeniem w tej wypróbowanej wierze i będzie to dla mnie bardzo dobre – mówił Franciszek.

Podziękował za modlitwy przed jego wizytą w Polsce. Szczególnie dziękował rodzinom.

– To rodziny pokazują, jakie jest „zdrowie” moralne i duchowe narodu: dlatego św. Janowi Pawłowi II tak bardzo zależało na narzeczonych, młodych małżonkach i rodzinach. Postępujcie dalej tą drogą! – mówił papież. – Pozostańmy zjednoczeni w modlitwie. I do zobaczenia w Polsce!

* * *

Światowe Dni Młodzieży rozpoczną się w Krakowie 26 lipca, od 27 lipca w Polsce będzie papież Franciszek. (pap)

 

Komentarze

guciu
Wielka sprawa że udało się Polsce zorganizować Światowy zlot młodych i to w Krakowie i witać wsólpracownika a teraz papieża Jana Pawła 2 papieża Franciszka w tych niespokojnych złych ciężkich latach świata.
2016-07-21 11:15:14
życzliwy
Z papieżem Franciszkiem też pragną się spotkać członkowie grupy "Wiara i Tęcza" oraz ich zagraniczni odpowiednicy - którzy licznie chcą przybyć na ŚDM ! Uważają oni że oparte na miłości związki jednopłciowe oraz związki osób transpłciowych są źródłem dobra i powinny być zaakceptowane w społeczeństwie i w każdym Kościele. Papież Franciszek jest bardzo otwarty na takie "eksperymenty" religijne i znany jest z tego że potrafi bardzo "elastycznie" stosować Słowo Boże więc chyba przygarnie te owieczki do Kościoła ?!
2016-07-21 09:59:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi