sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > Ostra reakcja PKP po awarii systemu

Ostra reakcja PKP po awarii systemu

Ostra reakcja PKP po awarii systemu
Data publikacji: 2015-07-14 18:35
Wywietleń: 546 4107

WARSZAWA. Zarząd PKP SA odwołał Krzysztofa Bińka ze stanowiska prezesa PKP Informatyka z powodu ostatniej awarii systemu informatycznego PKP Intercity, która uniemożliwiła podróżnym zakup biletów przez internet - poinformowały PKP.

„ Nie będziemy tolerować podobnych sytuacji” – podkreślił, cytowany we wtorkowym komunikacie, członek zarządu PKP Piotr Ciżkowicz. Dodał, że grupie zależy przede wszystkim na profesjonalnej obsłudze podróżnych. „To absolutny priorytet w spółkach Grupy PKP. Przepraszamy naszych pasażerów za wszelkie niedogodności związane z awarią systemu” – zaznaczył.

Do czasu wyboru nowego prezesa PKP Informatyka, funkcję tę – jako pełniącego obowiązki – ma sprawować Adam Filutowski, dyrektor zarządzający ds. informatyki i telekomunikacji Grupy PKP oraz przewodniczący rady nadzorczej PKP Informatyka.

"Spółki Grupy PKP podejmują intensywne działania, aby w jak najszybszym czasie przywrócić pełną funkcjonalność systemu sprzedaży biletów. Całodobowo działa sztab kryzysowy. Klienci PKP Intercity mogą kupować bilety z rezerwacją miejsc w kasach oraz na pokładach pociągów przewoźnika" - podkreślono w komunikacie.

W poniedziałek pasażerowie PKP Intercity mieli problem, aby kupić bilet przez internet. Po tej awarii system sprzedaży ma "obniżoną wydajność", co oznacza, że bilet kupimy, ale zajmie to dużo więcej czasu. Rzeczniczka PKP SA Katarzyna Mazurkiewicz powiedziała PAP, że nie wiadomo dokładnie, kiedy uda się przywrócić pełną sprawność systemu - równie dobrze może to zająć kilkanaście godzin, jak i kilka dni.

By zminimalizować utrudnienia związane z zakupem biletu przez internet, spółka zdecydowała o zniesieniu dodatkowych opłat w przypadku zakupu biletu na przejazd u konduktora. Informacje w tej sprawie są dostępne na stronie www.intercity.pl oraz na dworcach.

To już kolejna w ciągu kilku miesięcy awaria internetowego systemu sprzedaży biletów przewoźnika. W listopadzie ub.r. nie można było kupić biletów m.in. na wchodzące do rozkładu pociągi Pendolino. Wówczas stanowisko stracili członek zarządu PKP Intercity i dwóch dyrektorów odpowiedzialnych za wdrożenie systemu sprzedaży biletów. Również wtedy spółka powołała sztab kryzysowy, którym kierował Ciżkowicz. (pap)

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi