sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Kraj > Order dla dyrektora „Biedronki”

Order dla dyrektora „Biedronki”

Order dla dyrektora „Biedronki”
Data publikacji: 2015-07-30 19:28
Ostatnia aktualizacja: 2015-08-03 12:08
Wywietleń: 145 6748

Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RP dla dyrektora operacyjnego Grupy Jeronimo Martins w Polsce (właściciela sieci sklepów Biedronka) to pewien gest, można się z nim nie zgadzać, ale w sposób spokojny należy to ocenić - uważa szef MSZ Grzegorz Schetyna.

W środę miała odbyć się uroczystość wręczenia przez ministra spraw zagranicznych Grzegorza Schetynę Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej V klasy dyrektorowi operacyjnemu Grupy Jeronimo Martins w Polsce Pedro Pereira da Silvie. Uroczystość przesunięto na inny termin.

Krzyż - jak uzasadniono w komunikacie MSZ - został przyznany za wkład w rozwój gospodarczy Polski, tworzenie miejsc pracy, zaangażowanie firmy w działalność społeczną i charytatywną oraz znaczący wkład w rozwój stosunków handlowych między Polską a Portugalią.

Decyzja o zamiarze przyznania odznaczenia spotkała się z krytyką m.in. Stowarzyszenia Stop Wyzyskowi-Biedronka, które wystosowało list do szefa resortu spraw zagranicznych w tej sprawie. (pap)

Fot. Dariusz Gorajski

Więcej o sprawie w najbliższym (31 bm.) wydaniu magazynowym Kuriera Szczecińskiego.

 

Komentarze

Stra-szydlo,
W czym problem... przeciez i kazda biedronke mozna choc troche "przestraszyc" to tak samo jak komar czy kazda mucha, dalej odleci... czy spowrotem do PO-rtugali PO-leci...! !
2015-08-03 09:58:48
Od Stoczniowca...
Do kusego raz jeszcze...! PO-mimo ze na Akademie 1-szo Majowe chodziles byc moze regularnie przez 44 lata, to dalej nie PO-trafisz napisac PO-prawnie prostego slowa...MARZYC ! !
2015-07-31 20:15:39
ZLOTE MYSLI...Stoczniowca,
Odp. do PO-wyzszego kusego ! Moje "zlote mysli" jeszcze nie raz i nie dwa... dadza Wam PO-stkomuszki dobrze i ostro "PO-palic" tak ze spoko... ! A Prawdy... to dalej obawiacie i boicie sie jak OGNIA, pomimo ze rok mamy juz 2015-ty ! !
2015-07-31 20:03:56
zdradek s.
POpatrzyłem na to zdjecie i widze jak nam plują w twarz no ale skoro ostatnio tam tory zmieniaja to moze z naPOmPOwaną twarza wjedzie Ewa pendolino wysłuchać, zrozumieć, pomóc
2015-07-31 08:02:24
@kusy
Idź do szkoły.
2015-07-31 07:13:15
kusy
Oj stoczniowcu ,,przyjdzie nowa władza to w sklepie ,Biedronka" otworzy muzeum ,gdzie ludzie myslący tak jak Ty beda mogli na scianach wieszać podobne do twoich ,,złote myśli".Bo na uruchomienie nowej stoczni nie Masz co mażyć.
2015-07-31 05:40:24
tyle w temacie
Schetyna chyba liczy na fuchę przy kasie po jesiennych wyborach...
2015-07-31 04:43:13
STOCZNIOWIEC,
Tak.., ma dostac Order bo "PO-dkradl" i PO-mniejszyl teren Stoczni, ktorej PO-stkomunisci tak bardzo sie jeszcze obawiaja i boja ! !
2015-07-30 22:03:44