sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > Nowy sponsor Finału WOŚP

Nowy sponsor Finału WOŚP

Nowy sponsor Finału WOŚP
Data publikacji: 2017-11-05 07:16
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-07 19:42
Wywietleń: 1079 299692

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz 26. odbędzie się 14 stycznia 2018 roku.  Fundacja WOŚP pozyskiwać będzie środki na zakup sprzętu ratującego zdrowie i życie dzieci na oddziałach noworodkowych w całej Polsce. Po raz pierwszy obsługę finansową zbiórki oraz całorocznej działalności Fundacji zapewni mBank - nowy sponsor Finału WOŚP. Dotychczasowa umowa sponsoringu z Bankiem Pekao SA została rozwiązana za porozumieniem stron.

- Najważniejszą dla nas rolą banku jest zapewnienie bezpieczeństwa przechowywanych w nim pieniędzy – powiedział Jerzy Owsiak, prezes zarządu WOŚP.  - Przez ostatnie 25 lat czuliśmy to bezpieczeństwo. Przyszedł jednak czas, kiedy postanowiliśmy znaleźć bank, który razem z nami będzie obsługiwał naszą styczniową zbiórkę pieniędzy oraz całoroczne działania Orkiestry w sposób nowoczesny, z zastosowaniem wszystkich możliwości technologicznych rozwijających wyobraźnię, kreatywność i aktywność naszych darczyńców. Postanowiliśmy znaleźć partnera, który chciałby dodać do swojej standardowej działalności powiew świeżości, wyobraźni i nowych form kontaktu, zwłaszcza z młodymi ludźmi. To wszystko znaleźliśmy w mBanku - banku wizjonerskim, który jest w stanie podjąć każde wyzwanie będące istotą współpracy z taką Fundacją, jak nasza. Nigdy nie stoimy w miejscu, lubimy zmiany i cieszymy się ze wszystkich nowych technologii, które jeszcze bardziej pozwalają być z młodymi ludźmi.

Fundacja WOŚP w ciągu 25 lat działalności zebrała i wydała na sprzęt medyczny ponad 825 mln złotych. Na co dzień korzysta z nowoczesnych produktów bankowych, które pozwalają zarządzać finansami bez ponoszenia ryzyka. Dzięki indywidualnie wynegocjowanym warunkom obsługi bankowej Fundacja może szczycić się maksymalną skutecznością w operowaniu środkami finansowymi. Dzięki temu każda złotówka przekazana na jej działalność statutową oraz na wsparcie celów prowadzonych zbiórek wykorzystana jest bardzo efektywnie. Dziś sprzęt medyczny z serduszkiem WOŚP obecny jest we wszystkich szpitalach, w których leczone są dzieci i stanowi na wielu oddziałach podstawę nowoczesnego wyposażenia.

– Miło nam dołączyć do grona sponsorów Finału WOŚP. Cieszymy się, że wspólnie z Fundacją będziemy grać dla dobra nas wszystkich. Wierzę, że stworzymy nową jakość w zakresie zbierania pieniędzy i dysponowania nimi. Współpraca z WOŚP to duże wyzwanie, któremu zamierzamy sprostać zgodnie z hasłem określającym strategię mBanku: Pomagać, nie wkurzać, zachwycać…, gdziekolwiek – powiedział Cezary Stypułkowski, prezes mBanku.

 Jak poinformowała Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, za porozumieniem stron rozwiązana została umowa sponsoringu pomiędzy nią i Bankiem Pekao SA. Taką inicjatywę podjęła WOŚP. Jednocześnie Pekao SA nadal jest w gronie darczyńców Fundacji, wspierając jej działania statutowe 2 mln złotych rocznie.

- Za całokształt współpracy i wiele lat efektywnych, wspólnych działań – dziękujemy. Tym mocniej dziękujemy za chęć dalszego wsparcia Fundacji – stwierdził Jurek Owsiak.

(g)

Fot. WOŚP

 

Komentarze

@szczecinianin
Nie chodzi tylko o WOŚP ale o całą działanośc finansowaną z zebranych składek. Np o Złoty Melon Owsiaka.
2017-11-06 18:08:12
Mętna woda
@Szczecinianin - No właśnie. Proszę zrób mi głupiemu takie zestawienie o jakie prosiłem na podstawie informacji zawartych na stronie którą podałeś.
2017-11-06 16:16:25
Biała Rozpacz
Nie Juruś tylko Juras, Jak krytykujesz to nie korzystaj, no wybitne. Rozliczenia dostępne? patrz Złotoryja.
2017-11-06 15:19:21
kryspin
skąd w ludziach tyle zawiści i mierności. Nie chcesz nie dawaj, jak krytykujesz to nie korzystaj. Miej na tyle odwagi,że odmów badań dziecku na sprzęcie orkiestry. Odmów użycia aparatury ratującej życie dziecku - bo nie lubisz, bo przekręty, bo nie znasz treści sprawozdania. Dno o bąbelki
2017-11-06 12:14:02
Szczecinianin
Mętna woda: Takie rozliczenia są od dawna dostępne na stronie WOŚP w zakłace Finał-> historia. Można czytać do woli ile zebrano i ile wydano.
2017-11-06 11:55:56
Mętna woda
Rozwiązanie umowy nastąpiło z inicjatywy Jurusia. Przeszedł z polskiego banku do szwabskiego zarzucając na dokładkę między wierszami, że pieniądze w polskim nie są dostatecznie bezpieczne, a sam bank nie dość innowacyjny jak na potrzeby kwesty. Wyjątkowe świństwo! Może tak bardzo boi się wglądu w swoje finanse przez polskie organa, bo dopóki PKO SA był włoski, to mu nic tam nie przeszkadzało. Tradycyjnie czekam na przejrzyste rozliczenie wpłaconych pieniędzy. Takie najprostsze: zebraliśmy tyle i tyle, sprzętu zakupiliśmy za tyle i tyle, na potrzeby własne skonsumowaliśmy tyle i tyle. Za trudne Juruś?
2017-11-06 01:09:48
nina1708
A widział ktoś sprawozdania finansowe np.Caritasu??? Czy tam kontrolują każdy zebrany grosz???
2017-11-06 00:07:53
O wsiak w kolejnej Akcji
Naiwni niech wplaca... by Organizatorzy mogli jeszcze szybciej i wiecej sie wzbogacic !!
2017-11-05 21:38:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi