środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > Niemcy grożą Polsce sankcjami

Niemcy grożą Polsce sankcjami

Niemcy grożą Polsce sankcjami
Data publikacji: 2016-01-10 20:13
Ostatnia aktualizacja: 2016-01-12 13:23
Wywietleń: 243 93494

Szef MSZ Witold Waszczykowski zaprosił na poniedziałek do Ministerstwa Spraw Zagranicznych ambasadora Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie Rolfa Nikela. Ma to związek "z antypolskimi wypowiedziami polityków niemieckich" - poinformował w niedzielę rzecznik MSZ Artur Dmochowski.

W niedzielę szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz porównał na łamach "Frankfurter Allgemeine Zeitung" politykę polskiego rządu do działań podejmowanych przez prezydenta Rosji Władimira Putina.

W sobotę szef klubu CDU/CSU w niemieckim Bundestagu Volker Kauder opowiedział się za sankcjami wobec Polski, „jeśli kraj ten będzie w dalszym ciągu lekceważył normy państwa prawa”. (pap)

Na zdjęciu: szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz.

Fot. EPA/ANTONIO COTRIM

Więcej w poniedziałkowym wydaniu „Kuriera Szczecińskiego”.

Komentarze

Jan
Wawrzek, a jak nie Niemcy nie zechcą zrobić tego co napisałeś, to masz jakąś propozycję, żeby to na nich wymusić? :-)))
2016-01-12 12:11:10
Wawrzek
Polska w zamian odbierze zakupione przez Niemców głównie za pomocą łapówek 3,5 mln ha polskiej Ziemi, upomni się o reparacje wojenne i zapłatę za niewolniczą pracę w czasie wojny i po wojnie do chwili obecnej, zażąda zwrotu zrabowanego mienia i zwrotu oryginałów dokumentacji zbrodni niemieckich w Polsce i na Polakach a które przekazał im Bartoszewski -vel Bartman.
2016-01-12 10:38:23
Kto wie...??
Do wpisu Niemcy moga...! Oby tylko ewentualny rachunek nie "rozwscieczyl" Ich pozniej jeszcze bardziej... i "uderzyli PO raz III-ci"...? A moze ten na razie 1 milion nowych imigranow na rok tylko 2015-ty, ma na przyszlosc rowniez "jakis cel" by pozniej bylo: to nie My... to Oni...??
2016-01-11 14:40:31
Niemcy mogą sobie grozić
Dostaną rachunek za II WŚ i się uspokoją.
2016-01-10 21:11:02
bolo
- "pany Martiny" ogłosili iż jednym z bezpiecznych środków jest "odległośś na wyciągnięte ramie". Nie zauważyli "pany Martiny" iż wyciągnięte ramię jest czasami krótsze od...
2016-01-10 20:36:25
Niemieccy Socjalisci w obronie PO-stkomunistow...,
Widac ze Pan Schulz przeprowadzil byc moze rozmowe z Panem Donaldem i wydaje Mu sie, ze juz "wszystko wie" ...? Ciekawym jest, jaka Gosciu bedzie mial mine... jak wyslucha Polskiej Rzadowej strony ??
2016-01-10 20:29:01
kibic
kiedy niemcy bedą potrafili chronić własne kobiety przed ćapatymi?! ... bo na razie nie radzą sobie.
2016-01-10 19:43:01