poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Kraj > Nauczyciele kontra rząd

Nauczyciele kontra rząd

Data publikacji: 2015-08-01 15:35
Wywietleń: 548 2696

WARSZAWA. Prezydium Zarządu Głównego ZNP podjęło decyzję o wejściu 1 września w spór zbiorowy z rządem, jeśli do 24 sierpnia nie zostaną formalnie spełnione postulaty związku. Minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska podtrzymuje stanowisko, że nie będzie podwyżek dla nauczycieli.

Decyzję o wejściu 1 września w spór zbiorowy prezydium związku podjęło we wtorek po dwudniowych obradach. Prezes ZNP Sławomir Broniarz poinformował o niej wczoraj na konferencji prasowej w Warszawie.

 Związek Nauczycielstwa Polskiego domaga się m.in. zwiększenia nakładów na oświatę, w tym podwyższenia w 2016 r. o 10 proc. wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, wychowawców i innych pracowników pedagogicznych oraz zmiany w systemie wynagradzania pracowników samorządowych.

 - Oczekujemy konkretów - zapisów w budżecie państwa mówiących o wzroście nakładów na oświatę. Nie chodzi tylko i wyłącznie o płace nauczycieli; to jest potrzeba wsparcia jednostek samorządu terytorialnego, który w wielu przypadkach, ratując swoje budżety, prowadzi politykę, przeciwko której związek protestuje - podkreślił Broniarz. Zaznaczył, że chodzi także o „twarde zapisy w ustawie o systemie oświaty". (pap)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi