środa, 21 lutego 2018.
Strona główna > Kraj > Morawiecki: Będziemy rządzili do 2031 r.

Morawiecki: Będziemy rządzili do 2031 r.

Morawiecki: Będziemy rządzili do 2031 r.
Data publikacji: 2017-03-07 11:14
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-08 19:10
Wywietleń: 1728 221102

Będziemy rządzili do 2031 r. W najgorszym razie do 2027. Pokazaliśmy wizję. A opozycja? Jesienią PO dała medialny show, odpalając gabinet cieni. I co? Ile on istniał? Miesiąc? Dziś nie pozostał po nim nawet cień – mówi wicepremier Mateusz Morawiecki tygodnikowi „wSieci”.

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla „wSieci” tak mówił o spodziewanych efektach Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju: „Zwiększenie udziału polskiego kapitału w sektorze bankowym, nowa jakość polityki eksportowej, pakiet ułatwień dla firm, początek elektromobilności w Polsce, efektywne zjednoczenie instytucji rozwoju, ponad 50 tys. nowych miejsc pracy w sektorze zaawansowanych usług dla biznesu, wyższe płace w większości branż czy pozyskiwanie nowoczesnych technologii i inwestycji polskich oraz zagranicznych bez wyprzedaży majątku narodowego”.

Podkreślił, że bardzo ważnym zadaniem Planu jest równomierny wzrost we wszystkich regionach Polski. „Mam tu na biurku listę inwestycji, nad którymi z mozołem pracują setki ludzi z naszych resortów. I tam znajdą panowie nazwy grubo ponad 300 małych i średnich miejscowości, w których powstaną inwestycje w konkretnych firmach – od Koszalina po Chełm i od Świebodzina po Łomżę. Nie ma też interesów na zasadzie «grupy kolegów»”.

Wicepremier zadeklarował również, że zabiega o takie zagraniczne inwestycje, „które nie niszczą polskich firm, które są z najwyższej półki technologicznej i tworzą najlepsze miejsca pracy”.

(pap)

Fot. Robert STACHNIK (arch.)

Komentarze

GAP
Wcześniej nie znałem to sądziłem że, poważny facet a to bufon jak reszta na foto.
2017-03-08 19:09:03
eris
a obiecanej w 2015 roku stoczni jak nie było tak nie ma. PiS jak zwykle nas oszukał.
2017-03-08 07:30:44
Nocne kolejki... lub najpozniej od 6 rano - za czym sie dalo...
Ojj... Komuszki i PO-stkomuszki i znow was PO raz kolejny "PO-nosi" i rozgrzewa do "Czerwonosci"... !! Nie ma to jak wasze Plany 5-letnie i zero "0" bezrobocia, PO-laczone z brakiem WSZY-STKIE-GO... PO za Octem i Musztarda na regalach Sklepowych i Monopolowych ! Gdzie o bardzo duzych brakach nawet papieru Toaletowego - juz nie ws-PO-mne !!
2017-03-08 00:58:53
vera
Nie wiem czego naćpał się Pan Morawiecki, ale musiało być mocne skoro tak odleciał.
2017-03-07 15:01:55
"sukces" superministra Morawieckiego
Wzrost PKB Polski za 2015 rok wyniósł 3,9%. Od 16 listopada 2015 roku jako minister zaczał działać Pan Morawiecki, i co ? Wzrost PKB za 2016 rok to już tylko 2,8%. Rzeczywiście prawdziwy fachowiec od gospodarki.
2017-03-07 14:40:11
bełkot, bełkot, bełkot
Równomierny rozwój ? To dlaczego wstrzymaliście budowę wszystkich dróg szybkiego ruchu w Zachodniopomorskim ? S-3 nad morze, druga nitka S-10 do Stargardu, węzły Kijewo i Rzęśnica na A6 ? Obiecaliście przywrócenie pracy Stoczni Szczecińskiej, półtora roku minęło i nic. Kompletnie nic się nie dzieje. Nie załatwiliście ani jednej dużej inwestycji w naszym regionie. Daruj więc sobie te bajeczki o swoim planie.
2017-03-07 14:32:09
Bredzisz Panie Morawiecki
Za 3 lata nie będzie śladu po pisowskim reżimie
2017-03-07 14:18:14
hehehe
Nie lękajcie się rodacy, wszystko wróci – będzie cacy, Będą jeszcze ośmiorniczki, zatrzymamy kamieniczki, Pięćset z plusem odbierzemy, OFE z ZUSem zblokujemy, Do roboty pójdą dziadki, a do szkoły sześciolatki, SB renty podwyższymy, Bąka, Amber - oczyścimy. Wy kaczora więc wywalcie, mnie z Brukseli zawołajcie, Na kamieni kupę siędę, znów makrelee lizać będę. Znów będzie dobrze bo teraz źle. To obiecuję ja - Donald T.
2017-03-07 13:41:25
Dodaj
Kto da więcej?
2017-03-07 11:51:02
obi
Nie można mówić hop, póki się nie przeskoczy, ale z drugiej strony, PO już otwierała na zwycięstwa w wyborach prezydenckich+parlamentarnych i co? Ludzie nie są tacy nierozsądni, jak ich traktują niektórzy politycy.
2017-03-07 11:21:43