poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Kraj > Mariusz Błaszczak złożył zawiadomienie na Ryszarda Petru

Mariusz Błaszczak złożył zawiadomienie na Ryszarda Petru

Mariusz Błaszczak złożył zawiadomienie na Ryszarda Petru
Data publikacji: 2017-11-28 15:19
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-29 18:23
Wywietleń: 647 302968

Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji, złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez byłego przewodniczącego Nowoczesnej – Ryszarda Petru. Zawiadomienie dotyczy znieważenia funkcjonariusza publicznego, jak i konstytucyjnego organu RP, jakim jest minister spraw wewnętrznych i administracji.

Według ministra, znieważenie nastąpiło poprzez opublikowanie w listopadzie przez Petru, na jednym z portali społecznościowych, obraźliwego wpisu o treści: „Po 6 miesiącach, kiedy nie ma wyjaśnień i konsekwencji czas na ministra Błaszczaka. To z jego winy policja torturowała i zabiła niewinnego człowieka – Igora Stachowiaka”.

Jak komentuje Petru na Twitterze: "Teraz M. Błaszczak szczuje na mnie prokuraturę za poniższe tweety".

Jak podaje MSWiA, do znieważenia ministra Mariusza Błaszczaka – funkcjonariusza publicznego – doszło podczas pełnienia przez niego funkcji szefa resortu oraz w związku z wykonywaniem, w ramach pełnienia wyżej wymienionej funkcji, nadzoru nad policją.

"Opublikowanie przywołanego wyżej wpisu znieważa również piastowany przez Mariusza Błaszczaka urząd ministra spraw wewnętrznych i administracji. Ponadto nieprawdziwe wpisy prezentowane przez Ryszarda Petru mają także niewątpliwie negatywny wpływ na ocenę pracy i wizerunek policji oraz narażają ją na utratę zaufania ze strony obywateli" – napisano w komunikacie. Jednocześnie zwrócono się o wszczęcie z urzędu postępowania w sprawie zniesławienia, tj. o czyn określony w art. 212 § 2 Kk. Minister zamierza również wytoczyć przeciwko Ryszardowi Petru powództwo o ochronę dóbr osobistych, w ramach którego domagać się będzie usunięcia wyżej wymienionego wpisu z portalu społecznościowego oraz zamieszczenia stosownych przeprosin, a także zapłaty kwoty 50 tys. zł na wskazany cel społeczny, tj. Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. 

(p)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

do @ :
- PO_czekamy. zobaczymy. Jeśli "królu" wygra następne wybory to "Ruchadło" dostanie meedal "za walkę z kaczyzmem", teraz dobiorą mu się do "dudy"....Ma "facio" niefart;- pojechał "chrupać na Maderę" gdy partia krwawiła w walce z kaczyzmem, nie umiał wypełnić kwitów do Komisji Wyborczej, przerżnoł z babą "stołek". Będzie musiał szukać pracy jak "pan z kitką".
2017-11-29 18:01:18
;
Co to znaczy, że czas na ministra? Czy to nawoływanie do linczu, czy jak to rozumieć?
2017-11-29 13:24:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi