sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Kraj > "Łowcy cieni" schwytali "Filozofa"

"Łowcy cieni" schwytali "Filozofa"

Data publikacji: 2015-09-30 16:36
Ostatnia aktualizacja: 2015-10-01 14:28
Wywietleń: 788 25022

Jarosława S. pseud. "Filozof", zatrzymano po pięciu latach poszukiwań na terenie Francji - poinformowało w środę PAP Centralne Biuro Śledcze Policji. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie gangiem, który miał na swoim koncie m.in. przemyt ludzi i handel narkotykami.

- Zatrzymanie to efekt intensywnej pracy "łowcy cieni". Mężczyzna ukrywał się na terenie Francji, został zatrzymany, gdy wychodził z domu. Był kompletnie zaskoczony - podkreśliła rzeczniczka CBŚP Katarzyna Balcer.

"Łowcy cieni" to policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji, tworzący elitarną, tajną komórkę. Na co dzień zatrzymują lub odnajdują tych przestępców, którzy na listach poszukiwawczych zajmują najwyższe miejsca i poszukiwani są często od wielu lat.

57-letni Jarosław S. poszukiwany był od pięciu lat przez sądy w Lublinie i Białymstoku. Jest podejrzany o kierowanie - w latach 2003 - 2009 - zorganizowaną grupą przestępczą. Jego gang zajmował się różnego rodzaju przestępczością: kryminalną, narkotykową i ekonomiczną.

Jak wynika z ustaleń śledczych, "Filozof" m.in. organizował przemyty ludzi, wprowadzał też do obiegu przerobiony alkohol etylowy bez akcyzy; grupa nie gardziła także pieniędzmi uzyskiwanymi z uprawy, produkcji i handlu marihuaną, amfetaminą i haszyszem. Zarzuca mu się też posiadanie bez zezwolenia broni.

(pap)

Komentarze

Olaboga
A nie można by tak połapać tych szkodników aktualnie i w przeszłości rządzących za wyrządzenie Polsce i Polakom szkód olbrzymiej wartości?
2015-10-01 12:10:36
Frania z Francji,
Ot, i sie nazbieralo..., pytanie tylko czy to juz wszystko ??
2015-09-30 23:48:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi