czwartek, 14 grudnia 2017.
Strona główna > Kraj > "Łowcy cieni" schwytali "Filozofa"

"Łowcy cieni" schwytali "Filozofa"

Data publikacji: 2015-09-30 16:36
Ostatnia aktualizacja: 2015-10-01 14:28
Wywietleń: 809 25022

Jarosława S. pseud. "Filozof", zatrzymano po pięciu latach poszukiwań na terenie Francji - poinformowało w środę PAP Centralne Biuro Śledcze Policji. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie gangiem, który miał na swoim koncie m.in. przemyt ludzi i handel narkotykami.

- Zatrzymanie to efekt intensywnej pracy "łowcy cieni". Mężczyzna ukrywał się na terenie Francji, został zatrzymany, gdy wychodził z domu. Był kompletnie zaskoczony - podkreśliła rzeczniczka CBŚP Katarzyna Balcer.

"Łowcy cieni" to policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji, tworzący elitarną, tajną komórkę. Na co dzień zatrzymują lub odnajdują tych przestępców, którzy na listach poszukiwawczych zajmują najwyższe miejsca i poszukiwani są często od wielu lat.

57-letni Jarosław S. poszukiwany był od pięciu lat przez sądy w Lublinie i Białymstoku. Jest podejrzany o kierowanie - w latach 2003 - 2009 - zorganizowaną grupą przestępczą. Jego gang zajmował się różnego rodzaju przestępczością: kryminalną, narkotykową i ekonomiczną.

Jak wynika z ustaleń śledczych, "Filozof" m.in. organizował przemyty ludzi, wprowadzał też do obiegu przerobiony alkohol etylowy bez akcyzy; grupa nie gardziła także pieniędzmi uzyskiwanymi z uprawy, produkcji i handlu marihuaną, amfetaminą i haszyszem. Zarzuca mu się też posiadanie bez zezwolenia broni.

(pap)

Komentarze

Olaboga
A nie można by tak połapać tych szkodników aktualnie i w przeszłości rządzących za wyrządzenie Polsce i Polakom szkód olbrzymiej wartości?
2015-10-01 12:10:36
Frania z Francji,
Ot, i sie nazbieralo..., pytanie tylko czy to juz wszystko ??
2015-09-30 23:48:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje