sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > Kto zabił Papałę?

Kto zabił Papałę?

Kto zabił Papałę?
Data publikacji: 2015-10-12 09:52
Ostatnia aktualizacja: 2015-10-12 20:30
Wywietleń: 130 27677

Warszawa. W poniedziałek rusza proces o zabójstwo b. szefa policji gen. Marka Papały. Oskarżono o to złodzieja samochodów Igora M., ps. Patyk. Według prokuratury Papała był przypadkową ofiarą, a łupem złodziei miało paść jego auto.

Wcześniej w innym wątku sprawy, dotyczącym nakłaniania do zabójstwa Papały, prawomocnie uniewinniono gangsterów Ryszarda Boguckiego i Andrzej Z., „Słowika".

 Na razie Sąd Okręgowy w Warszawie wyznaczył terminy rozpraw do końca roku. W październiku odbędą się dwie rozprawy; w listopadzie - siedem, a w grudniu - dwie.

 Sędzią jest Mariusz Iwaszko, który obecnie prowadzi m.in. proces Bogusława B., skazanego wcześniej w aferze Art-B, a obecnie oskarżonego o wyłudzenia za pomocą tzw. piramidy finansowej. W 2011 r. sędzia Iwaszko uniewinnił znanego adwokata mec. Jacka Dubois, oskarżonego o rzekome utrudnianie śledztwa wobec gangsterów z grupy pruszkowskiej. W 2006 r. skazał zaś na 2,5 roku więzienia b. milicjanta Edwarda Misztala za pozbawienie w stanie wojennym wolności pracowników Prymasowskiego Komitetu Pomocy Uwięzionym w Warszawie.

Według łódzkiej prokuratury 41-letni Igor M. (dawniej - Ł., jest on świadkiem koronnym, od lat współpracującym z organami ścigania) zastrzelił Papałę w trakcie próby kradzieży jego samochodu. Zdaniem łódzkich śledczych były szef policji był przypadkową ofiarą złodziei samochodów, którzy chcieli ukraść akurat jego daewoo espero i prawdopodobnie nie wiedzieli, do kogo ono należy.

Śledczy utrzymują, że nie ma dowodów, aby było to zabójstwo na zlecenie, ani żeby w ogóle w tej sprawie było zlecenie zabójstwa gen. Papały. Z ustaleń śledztwa wynika, że „Patyk" - jeszcze przed zabójstwem - w co najmniej dwóch przypadkach kradzieży luksusowych aut także posługiwał się bronią, żeby zastraszyć kierowców.

Więcej w poniedziałkowym papierowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego oraz w e-wydaniu

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

 

 

Komentarze

Olaboga
A co to za wielkie badania i dochodzenia? - zabił ten kto na tym skorzystał to nawet mecenas Giertych by powiedział
2015-10-12 17:53:24
Dobry "bajer" Adwokata - to juz 50 % zwyciestwa... ?
Ale "jaja"... ! Czyli ze byc moze chcial tylko "zastraszyc kierowce" strzelajac w ziemie i kula rykoszetem "niepotrzebnie" trafila Generala ! A wiec "uniewinnic" i wypuscic na Wolnosc placac jeszcze DUZE odszkodowanie"... za miesiace "niepotrzebnie" spedzone w areszcie ??
2015-10-12 09:57:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi