środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > Koniec dyskryminacji Polaków

Koniec dyskryminacji Polaków

Koniec dyskryminacji Polaków
Data publikacji: 2016-05-16 21:31
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-17 13:01
Wywietleń: 1264 133985

Szwedzki armator promowy Stena Line zrezygnował z oświadczeń podpisywanych przez pasażerów, że będą się właściwie zachowywać podczas rejsów rozrywkowych z Gdyni do Karlskrony.

Według Stena Line podczas rejsów rozrywkowych na promach do Szwecji dochodziło do zakłóceń ciszy nocnej. Z rejsów tych korzystali głównie Polacy.

Jak przekazała PAP rzeczniczka polskiego oddziału Stena Line Agnieszka Zembrzycka, armator nie stosuje już "pisemnej informacji o przepisach porządkowych", gdyż uznał, że "oświadczenia nie są niezbędne". Przewoźnik zdecydował, że "wystarczy informacja o konieczności zapoznania się z przepisami porządkowymi" dostępnymi dla pasażerów na stronie internetowej Stena Line.

"Oświadczenia dotyczyły wszystkich podróżnych, udających się na specyficzne wydarzenia czy rejsy muzyczne – niezależnie od narodowości podróżnych" - podkreśliła rzeczniczka.

Sprawa oświadczania o właściwym zachowaniu na promie wzbudziła kontrowersje. Szwedzkie media podawały w marcu, że regulacje nie obowiązywały na innych rejsach szwedzkiego armatora, i uznały to za przejaw dyskryminacji.

W marcu postępowanie Stena Line zaskarżył do szwedzkiego rzecznika ds. dyskryminacji jeden z Polaków mieszkających w Szwecji. Urząd ds. dyskryminacji w swej decyzji ocenił, że "opisana w skardze sytuacja nie podlega ustawodawstwu antydyskryminacyjnemu" i poinformował, że "nie wszczyna postępowania w tej sprawie".

W tekście podpisywanego wcześniej przez podróżnych oświadczenia znajdowała się informacja m.in. o zakazie odtwarzania muzyki z własnego sprzętu. Zawarte też było pouczenie, że "pasażerowie, którzy zakłócają spokój lub nie przestrzegają prawa albo przepisów porządkowych, mogą zostać zatrzymani w areszcie (na promie) przez resztę podróży". (pap)

 

 

Komentarze

Dla wspolnego bezpieczenstwa,
Obydwie... tak "pijacie jak i awanturnicze" strony sa winne... i czas najwyzszy cos z tym fantem zrobic...!!
2016-05-17 11:30:30
eh
No, to pamiętajcie jak oni traktują Polaków. A tfuuu.
2016-05-17 07:50:02
Tom
Co to za rejs rozrywkowy w kturym obowiazuje cisza nocna ?
2016-05-17 04:05:16
Inna propozycja...
Tak pijani Szwedzi jak i Polacy, zachowuja sie niekiedy jak by "pochodzili jeszcze z lat 1800" i dlatego jednym ze sposobow powinno byc wprowadzenie tzw. "specjalnej listy" wg. ktorej osoby zaklocajace spokoj i porzadek, nie mialy by prawa uczestniczyc w takich rejsach... na okres np. 3-6 miesiecy !!
2016-05-17 01:12:18

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny