piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Kraj > Koalicja Miast. Szczecin we Wrocławiu

Koalicja Miast. Szczecin we Wrocławiu

Koalicja Miast. Szczecin we Wrocławiu
Data publikacji: 2016-06-18 13:30
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-19 16:30
Wywietleń: 1233 139695

Wrocławianie i turyści przepłyną się motorówką po Odrze i zajrzą do słynnego gmachu szczecińskiej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Wszystko bez opuszczania stolicy Dolnego Śląska. A to za sprawą stoiska Szczecina, które stanęło przy wrocławskim rynku w ramach międzymiastowej współpracy przy projekcie Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Stoisko miasta stanęło przy ul. Oławskiej w piątek, 17 czerwca. Goście odwiedzać je mogą do sobotniego wieczora. Dostępne są w nim różnego rodzaju materiały promocyjne o atrakcachi turystycznych Szczecina.

- Celem naszej obecności w województwie dolnośląskim jest prezentacja Szczecina w nietuzinkowy sposób i zaproszenie na przyszłoroczny wielki finał The Tall Ships Races - tłumaczy Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy Żeglugi Szczecińskiej. - Pomaga nam w tym nowoczesna technologia – specjalne okulary przenoszą gości stoiska w wirtualną rzeczywistość, w której m.in. uczestniczą w koncercie szczecińskiej filharmonii, trenują pływanie motorówkami ŻS oraz wczuwają się w żeglarski klimat Dni Morza. Wszystko w formule filmu 360°, który daje poczucie bycia w centrum oglądanych wydarzeń.

Szczecinianie także mogą pooglądać swoje miasto w technologii 360°. Gogle udostępnione zostaną mieszkańcom w przestrzeni miejskiej, a same filmy udostępnione na portalach społecznościowych, co pozwoli na obejrzenie ich na ekranach smartfonów. Na razie zachęcamy do zobaczenia jedynie próbki tego, co tłumie oglądają wrocławianie - https://www.facebook.com/szczecin.eu/videos/10153786049804007/.

Obecność Szczecina we Wrocławiu odbywa się w ramach Kolacji Miast – projektu realizowanego przy okazji Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Za tydzień później, z podobną ofertą, Szczecin zaprezentuje się w Pradze podczas Dni Polskich organizowanych przez praski Instytut Polski.

(MIR)

Fot. ŻS
Komentarze

kalafior
motorówki oto "morskość Szczecina..." A gdzie biała flota do Lubczyny, Stepnicy, Nowego Warpna czy nawet Kamienia Pom i Dziwnowa? Gdzie eksponaty w postaci wycofanych statków historycznych, czy replik żaglowców itp. Gdzie odrestaurowana "szczecinska wenecja"? Odbudowa historycznej zabudowy portowej Łasztowni?
2016-06-19 16:19:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi