sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Kraj > Kampania przeciwko „szarganiu dobrego imienia Polski”

Kampania przeciwko „szarganiu dobrego imienia Polski”

Kampania przeciwko „szarganiu dobrego imienia Polski”
Data publikacji: 2017-01-25 14:31
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-26 19:36
Wywietleń: 913 206855

Mobilny, podświetlany billboard z napisem "Death Camps Were Nazi German" wyruszy z Wrocławia do Wiesbaden, gdzie zatrzyma się pod gmachem telewizji ZDF w ramach akcji "German Death Camps", wymierzonej przeciw "szarganiu dobrego imienia Polski na świecie".

Akcja ma na celu walkę z dezinformacją oraz powtarzającym się w światowych mediach zwrotem "polskie obozy zagłady" - podał portal wPolityce.pl. Niemiecka telewizja publiczna ZDF w grudniu 2016 r. przegrała proces za użycie tego określenia. Sąd Apelacyjny w Krakowie orzekł wówczas, że telewizja ma przeprosić na swojej stronie internetowej więźnia Auschwitz Karola Tenderę za użycie sformułowania "polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz". W ocenie byłego więźnia publikacja naruszyła jego poczucie przynależności narodowej i godność narodową, które winny być chronione przez prawo na zasadzie przewidzianej dla dóbr osobistych.

W ramach akcji "German Death Camps" mobilny, podświetlony billboard o wielkości 3 x 6 m. stanie przed gmachem stacji w Wiesbaden. Następnie pojedzie do Bonn, Brukseli Londynu. (pap)

Fot. arch.

Komentarze

dziwne
Dlaczego dopiero ten rząd broni dobrego imienia ojczyzny, a inni nie? Tyle lat zastoju, w którym imię było szargane. Ciężko będzie to nadrobić.
2017-01-26 08:37:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi