czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > Kaczyński: mnóstwo sukcesów rządu w różnych dziedzinach

Kaczyński: mnóstwo sukcesów rządu w różnych dziedzinach

Kaczyński: mnóstwo sukcesów rządu w różnych dziedzinach
Data publikacji: 2016-05-17 21:07
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-20 05:58
Wywietleń: 1037 134103

Sukcesów rządu jest mnóstwo w różnych dziedzinach - ocenił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Za najważniejsze osiągnięcia rządu Beaty Szydło uznał m.in. zmiany w ministerstwie obrony, przygotowanie tzw. planu Morawieckiego i reformę w wymiarze sprawiedliwości.

We wtorek premier Szydło i ministrowie jej gabinetu podsumowali pierwsze sześć miesięcy pracy rządu.

Kaczyński podczas wtorkowej konferencji prasowej był pytany, co uważa za najważniejsze osiągnięcia rządu, poza programem "500 plus".

- To na pewno zmiany w ministerstwie obrony, bo to jest w tej chwili dla Polski bardzo, bardzo ważna sprawa. To jest przygotowanie planu Morawieckiego. To jest zmiana sytuacji w wymiarze sprawiedliwości, przynajmniej w sferze prokuratury, a mają i być kolejne zmiany, które spowodują, że wymiar sprawiedliwości w Polsce z czasem przestanie być uwikłany w różnego rodzaju miejscowe poziome układy i zacznie spełniać swoją rolę - mówił Kaczyński.

Wyraził też nadzieję, że po zmianach stosunek sędziów do świadków i oskarżonych "będzie taki, jaki być powinien". - Dzisiaj jest często tak, że na przykład świadek jest, nie wiedzieć czemu, jest pomiatany, a do oskarżanego z ukłonem: +panie oskarżony+ - powiedział.

- Tak to dzisiaj bardzo często wygląda i mamy nadzieję, że z tym skończymy, i nie będzie już sędziów, którzy będą pytali znanego aferzysty, czy jest zadowolony z tego, że go właśnie zwolniono z aresztu. Czy może jeszcze mu lektykę zamówić, czy coś w tym rodzaju - dodał.

Kaczyński wyraził nadzieję, że sądy i sędziowie będą spełniać swoje obowiązki.

- Ale oczywiście tych sukcesów jest mnóstwo w różnych dziedzinach. Na przykład ogromne zmiany w sferze gospodarki w rolnictwie, działania odnoszące się właściwie do wszystkich resortów gospodarczych, zmiany w kulturze, to wszystko co wyjdzie jako fakt już po początku nowego roku szkolnego w oświacie, także w szkolnictwie wyższym - powiedział prezes PiS.

- Nie ma właściwie resortu, który by w tej chwili czegoś bardzo ważnego nie robił - dodał. (pap)

Na zdjęciu: Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Fot. PAP/Radek Pietruszka

Komentarze

OOD,
Odp. do DOO... i za Waszych czasow tez byly zmiany... ale tylko na gorsze, dla wiekszosci Spoleczenstwa ! Prosze wiec przestudiowac ostatni Rzadowy audyt...o minimum 340 miliardach zlotych, gdzie to jeszcze nie wszystko...i c.d. nastapi !!
2016-05-19 23:42:17
DOO
on nazywa zmiany , amatorskie zresztą, sukcesami... OBoszsz...
2016-05-19 12:58:13
Dlugo-PiS,
Brawo PiS i tak trzymac... i nie dac sie tak PO-stkomunistom jak i KOD-owi "wydymac" !!
2016-05-18 01:52:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny