sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > Internetowe hejty wobec uchodźców

Internetowe hejty wobec uchodźców

Internetowe hejty wobec uchodźców
Data publikacji: 2015-07-16 17:27
Ostatnia aktualizacja: 2015-07-26 12:17
Wywietleń: 963 4249


WARSZAWA. Internetowe komentarze Polaków na temat planów przyjęcia emigrantów z Afryki zdominował zdecydowany sprzeciw i duża niechęć - wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów (IMM), po zapowiedzi o gotowości przyjęcia przez Polską 2 tysięcy uchodźców.

Chodzi o projekt, w ramach którego kraje Unii Europejskiej zobowiązały się do pomocy 20 tys. uciekinierów z Syrii, którzy znajdują się w obozach dla uchodźców, a także 40 tys. imigrantów, którzy przebywają obecnie w Grecji i we Włoszech.

Eksperci IMM przeanalizowali publikacje w popularnych serwisach społecznościowych oraz największych portalach internetowych zawierające zwroty takie jak "przyjęcie uchodźców" i "przyjęcie emigrantów" oraz zwroty bliskoznaczne.

Ze wszystkich 7 tys. wpisów, jakie w internecie pojawiły się na ten temat w pierwszej połowie lipca, ponad 2 tys. to komentarze bardzo krytyczne, a czasami również agresywne wobec uchodźców. Jak wynika z badania, Polacy w związku z planami rządu i UE najbardziej obawiają się problemów ekonomicznych, a także wzrostu przestępczości i terroryzmu. Najbardziej niechętni do przyjęcia emigrantów są użytkownicy Facebooka.

W 14 proc. wszystkich komentarzy negatywnych Polacy użyli określeń rasistowskich i dyskryminujących bądź agresywnych i wulgarnych. "Niektóre z publikacji są szokujące: w kontekście rozmów o uchodźcach, zdarzały się wpisy wyrażające poparcie dla terrorysty Andersa Breivika czy nawołujące do odebrania praw publicznych osobom o innym niż biały kolorze skóry" - wskazuje IMM. (pap)

Na zdjęciu: Syryjscy uchodźcy. Fot. EPA/DJORDJE SAVIC

 

Komentarze

Polski jeszcze na to nie stac...! ! !
Tym PO-litykom i Urzednikom... nim w koncu PO-dejma Decyzje w sprawie sciagniecia Afryki (Islamu) do Polski, proponuje wpierw wyjechac z wizyta do starych Krajow Europy Zachodniej, by zapoznac sie tam z PROBLEMAMI i KOSZTAMI... jakie przybysze a Afryki juz tam spowodowali i dalej powoduja dla tamtych Krajow ! Mowiac krotko, STOP- dla Islamu w Polsce ! !
2015-07-26 10:06:18

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi