środa, 18 października 2017.
Strona główna > Kraj > Ile kosztuje referendum?

Ile kosztuje referendum?

Ile kosztuje referendum?
Data publikacji: 2015-09-05 23:43
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-06 11:37
Wywietleń: 900 18604

Jednodniowe referendum kosztuje 90 mln zł, z czego diety dla obwodowych komisji wyborczych to ponad 35 mln zł. Karty do głosowania będą kosztować 4 mln zł - mówi szefowa Krajowego Biura Wyborczego Beata Tokaj.

6 września Polacy odpowiedzą w referendum na trzy pytania: czy są "za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu"; czy są "za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa" i czy są "za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości, co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika".

Jak mówi Tokaj, sporządzenie spisu osób uprawnionych do głosowania kosztuje ponad 7 mln zł.

- Reszta to wspomaganie informatyczne, działalność komisarzy wyborczych, obwodowych komisji, wydatki kancelaryjne, w tym karty do głosowania i nakładki na karty - mówi. Jak podkreśla Tokaj, gdyby referendum zostało poszerzone o kolejne pytania i te pytania byłyby na tej samej karcie do głosowania, koszty referendum w ogóle by nie wzrosły.

- Jeżeli byłaby to druga karta do głosowania, koszty wzrastają o 4 miliony - mówi. (pap)

 

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

w-PiS-anka,
Jak by nie mozna bylo tego Referendum przeprowadzic za "jednym zamachem" tj. 25 Pazdzienika 2015 roku, czyli za 1,5 miesiaca ? No ale coz, PO-stkomunisci robia wszystko, nie zwazajac na zadne KOSZTY ( ! ) by ewentualnie dalej KOSZTEM PODATNIKOW utrzymac sie przy Wladzy...?? Nie wiedzac i nie widzac juz tego... ze Ich dni - SA I TAK WYRAZNIE PO - LICZONE ! !
2015-09-06 09:27:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi