wtorek, 12 grudnia 2017.
Strona główna > Kraj > Grzegorz Schetyna nowym szefem PO

Grzegorz Schetyna nowym szefem PO

Grzegorz Schetyna nowym szefem PO
Data publikacji: 2016-01-26 15:04
Ostatnia aktualizacja: 2016-01-29 22:00
Wywietleń: 330 110721

Grzegorz Schetyna został nowym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej - we wtorek ogłoszono wynik wyborów w PO. Schetyna był jedynym kandydatem ubiegającym się o stanowisko szefa PO.

W głosowaniu na przewodniczącego Platformy wzięło udział 52 proc. uprawnionych do głosowania, na Schetynę głos oddało 91 proc. z nich, przeciwko było 9 proc.

Początkowo o przywództwo w PO walczyli również b. wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak oraz b. minister sprawiedliwości Borys Budka, jednak obaj wycofali się i poparli Schetynę. O ile Budka nie miał większych szans na wyborczy sukces, to rezygnacja Siemoniaka była dużym zaskoczeniem dla działaczy Platformy. (pap)

Fot. Dariusz Gorajski

Więcej czytaj w środowym wydaniu „Kuriera Szczecińskiego”.

Komentarze

Wawrzek
Czy afera hazardowa została osadzona? czy nie uległa przedawnieniu a może są nowe okoliczności aby w końcu ją osądzić?
2016-01-29 21:54:18
syndyk
nowy syndyk masy upadłościowej PO.... zostawcie titanica, tam zabawa trwa
2016-01-28 10:07:19
Jarun
Bolo posłuchaj co mówił prezydent RP Duda w Auschwitz. Przecież to mowa ucznia na szkolnym apelu poświęcona...itd. Składne, ładne i o niczym, takie ble, ble. Niech w końcu pan Duda wyrośnie z tych harcerskich spodenek.
2016-01-27 15:32:03
bolo do Jaruna
- masz ode mnie "plusa-dodatniego" za "konstruktywną krytykę" (o PiS-ie także).
2016-01-27 13:51:47
Jarun
Z tego wynika (czyt. @Waldi), że przyjaźń pomiędzy Wybiórczą a PO-PSL nie była bezinteresowna. Żadnej krytyki Platfusów, gnębić pisiorów, wyzywając ich od faszystów, a w zamian umowa i kasiora. Proste. Teraz Schetyna pokazał chłopczykom (Siemoniakowi i Budce) gdzie ich miejsce no i "wykosi" tuskowych. Nie daruje upokorzeń od Donalda, który nieźle Grzesia "przeczołgał" więc odbije sobie na stronnikach Tuska. Ze strony PiS-u do władzy doszły miernoty, np. wiceminister Jaki, Z. Ziobro, Streżyńska, Zalewska, Bańka, Rafalska to trzeci sort, niczego nie "pociągną", może sprawdziliby się w powiecie. Tak więc będziemy świadkami "meczu-kopaniny się" w Trzeciej Lidze.
2016-01-27 11:31:26
;-D
W końcu na coś przydało się nowe uzębienie haahhhh
2016-01-27 08:08:22
A PO idzie i tak na dno,
Czyli jak za czasow Komunizmu i PZPR-u...tylko jeden kandydat z 91 % PO-parciem, a PO-zostalych 9-ciu bylo "rzekomo dla oka przeciwko" ! Ciekawe wiec, czy teraz ta 9-ka nie zostanie PO-woli i PO cichu wyrzucona z Platformy do wody... by PO-szla na dno ??
2016-01-27 01:08:36
waldi
Dlaczego środowisko "Wyborczej" tak bardzo szanowało poprzednią ekipę rządową, a obecnie wręcz nienawidzi rządu Beaty Szydło? Poza oczywistymi kwestiami polityczno - światopoglądowymi, w grę mogą wchodzić również kwestie finansowe. W czasach rządów PO-PSL podpisywane były bowiem umowy, zgodnie z którymi Agora dostawała niemal 120 tys. zł za opublikowanie na łamach "Wyborczej" tekstu zleconego przez ministerstwo. Po zmianie władzy strumyczek z łatwą kasą może wyschnąć, co - jak podejrzewam - wpływa na obecną skalę histerii środowiska "GW". Jeśli przyjrzymy się rejestrowi umów zawartych przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w 2013 roku, to znajdziemy tam pozycję numer 85 - "Usługi publikacji artykułu dotyczącego cyfryzacji telewizji naziemnej w dzienniku ogólnopolskim". Umowa została zawarta ze spółka Agora, która wydaje "Gazetę Wyborczą". Koszt? - 119 223,92 zł! W kontekście powyższego warto również wspomnieć o treści odpowiedzi na interpelację poselską posła Kukiz'15 Andrzeja Maciejewskiego, który w grudniu ub.r. skierował zapytanie do Ministra Skarbu Państwa, dotyczące wydatków na reklamę Spółek Skarbu Państwa w latach 2007-2015. W odpowiedzi ministerstwo wykazało, iż we wspomnianym okresie wydatki na reklamę poniosło 148 spółek nadzorowanych przez Ministra Skarbu Państwa na łączną kwotę 356,6 mln zł. Spółka Agora należała do jednego z największych reklamobiorców spółek Skarbu Państwa w okresie rządów PO-PSL. W latach 2007-2015 otrzymała łącznie aż 17 mln 128 tys. zł! Przejęcie władzy przez PiS może oznaczać dla Agory zakręcenie strumyku kasy związanego z opłatami za reklamy i ogłoszenia zlecane przez rząd, ministerstwa i spółki Skarbu Państwa. Nie powinna nas zatem dziwić anty-pisowska histeria jaka zapanowała na ulicy czerskiej, gdzie mieści się siedziba wydawcy "Gazety Wyborczej".
2016-01-26 18:43:37
bolo
"..to rezygnacja Siemoniaka była dużym zaskoczeniem dla działaczy Platformy." - jeden wódz, jedna zjednoczona w walce partia, a PAP jest "zaskoczona". Przyjechali z Korei Płn?
2016-01-26 15:48:07
Jarun
Dwa frędzle chcący zaistnieć w telewizji. Niedojdy...kudy wam do przywództwa? Ach jak dziennikarze spekulowali, bili pianę, kto z nich ma szansę. Przyszedł Schetyna i pogonił chłopczyków.
2016-01-26 15:36:44