czwartek, 14 grudnia 2017.
Strona główna > Kraj > Gowin: Głosowałem za ustawą ze świadomością jej wad

Gowin: Głosowałem za ustawą ze świadomością jej wad

Gowin: Głosowałem za ustawą ze świadomością jej wad
Data publikacji: 2017-07-31 17:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-06 19:02
Wywietleń: 935 284305

Głosowałem za ustawą o Sądzie Najwyższym z pełną świadomością jej wad, bo gdybym ja i moi posłowie głosowali inaczej oznaczałoby to koniec koalicji rządowej - powiedział wicepremier minister nauki lider Polski Razem Jarosław Gowin.

- Ja głosowałem za tą ustawą z pełną świadomością jej wad. Głosowałem, bo gdybym ja i moi posłowie zagłosowali przeciw, czy wstrzymali się, to by oznaczało koniec koalicji rządowej po takim głosowaniu. Po prostu wstałbym i podałbym się do dymisji - powiedział Gowin pytany w Radiowej Trójce o głosowanie nad projektem ustawy o Sądzie Najwyższym. - Głosując za tą ustawą miałem pełną świadomość, że ona nie wejdzie w życie, dlatego, że byłem pewien, że jeżeli nie zostanie poprawiona na etapie senackim to nie uzyska podpisu prezydenta.

Na uwagę, czy to w porządku głosować za ustawą wiedząc, że ona nie wejdzie w życie, odparł: "Polityka jest pełna trudnych wyborów".

- To nie jest tak, że mogłem zbagatelizować ryzyko skrócenia kadencji, zatrzymania planu odpowiedzialnego rozwoju, zatrzymania walki z mafią vatowską, czy mafią paliwową. To wszystko było na jednej szali. Na drugiej szali było zagłosowanie za rzeczywiście ustawą, z którą się bardzo wewnętrznie nie zgadzam - zaznaczył polityk.

(pap)

Na zdjęciu: Jarosław Gowin

Fot. domena publiczna

Komentarze

Jarun
Gowin powiedział, że jest za a nawet przeciw. Ale czego spodziewać się po człowieku, który należał do Unii Demokratycznej a potem do Platformy Obywatelskiej? Przy najbliższej okazji zdradzi też sojusznika z PiS-u.
2017-07-31 18:49:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje