sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Kraj > Gowin: Głosowałem za ustawą ze świadomością jej wad

Gowin: Głosowałem za ustawą ze świadomością jej wad

Gowin: Głosowałem za ustawą ze świadomością jej wad
Data publikacji: 2017-07-31 17:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-06 19:02
Wywietleń: 811 284305

Głosowałem za ustawą o Sądzie Najwyższym z pełną świadomością jej wad, bo gdybym ja i moi posłowie głosowali inaczej oznaczałoby to koniec koalicji rządowej - powiedział wicepremier minister nauki lider Polski Razem Jarosław Gowin.

- Ja głosowałem za tą ustawą z pełną świadomością jej wad. Głosowałem, bo gdybym ja i moi posłowie zagłosowali przeciw, czy wstrzymali się, to by oznaczało koniec koalicji rządowej po takim głosowaniu. Po prostu wstałbym i podałbym się do dymisji - powiedział Gowin pytany w Radiowej Trójce o głosowanie nad projektem ustawy o Sądzie Najwyższym. - Głosując za tą ustawą miałem pełną świadomość, że ona nie wejdzie w życie, dlatego, że byłem pewien, że jeżeli nie zostanie poprawiona na etapie senackim to nie uzyska podpisu prezydenta.

Na uwagę, czy to w porządku głosować za ustawą wiedząc, że ona nie wejdzie w życie, odparł: "Polityka jest pełna trudnych wyborów".

- To nie jest tak, że mogłem zbagatelizować ryzyko skrócenia kadencji, zatrzymania planu odpowiedzialnego rozwoju, zatrzymania walki z mafią vatowską, czy mafią paliwową. To wszystko było na jednej szali. Na drugiej szali było zagłosowanie za rzeczywiście ustawą, z którą się bardzo wewnętrznie nie zgadzam - zaznaczył polityk.

(pap)

Na zdjęciu: Jarosław Gowin

Fot. domena publiczna

Komentarze

Jarun
Gowin powiedział, że jest za a nawet przeciw. Ale czego spodziewać się po człowieku, który należał do Unii Demokratycznej a potem do Platformy Obywatelskiej? Przy najbliższej okazji zdradzi też sojusznika z PiS-u.
2017-07-31 18:49:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi