środa, 18 października 2017.
Strona główna > Kraj > Gotowi na imigrantów

Gotowi na imigrantów

Gotowi na imigrantów
Data publikacji: 2015-09-06 20:46
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-13 08:37
Wywietleń: 251 18748

Premier Ewa Kopacz zapewniła po sobotnim posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ws. uchodźców, że rząd nie podejmie żadnych działań, które mogłyby zdestabilizować bezpieczeństwo kraju i obywateli. "Jesteśmy gotowi do tego, aby zaopiekować się grupą 2 tys. imigrantów" - powiedziała.

Podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego premier odebrała raporty o stanie przygotowania służb i instytucji do reagowania na wypadek zwiększonego napływu migrantów do Polski. Oceniła, że stan przygotowania Polski do przyjęcia 2 tysięcy uchodźców jest wystarczający. W ramach unijnych programów relokacji i przesiedleń uchodźców polski rząd zgodził się przyjąć w ciągu dwóch lat 2 tys. osób, głównie Syryjczyków oraz Erytrejczyków.

- Mamy wolne miejsca i jesteśmy gotowi do tego, żeby zaopiekować się tą grupą 2 tysięcy migrantów. Jesteśmy przygotowani na każdy wariant - powiedziała Kopacz. - Chcę upewnić wszystkich, że nie podejmę żadnych działań, które mogłyby zdestabilizować nasze życie, zarówno społeczne jak i gospodarcze bezpieczeństwo naszego kraju i obywateli - zapewniła szefowa rządu.

KE potwierdziła w piątek oficjalnie, że chce zaproponować relokację między kraje UE dodatkowych 120 tys. imigrantów, oprócz 40 tys., których rozdzielenie zaproponowano w czerwcu. Nowe propozycje w obliczu bezprecedensowej fali imigrantów i uchodźców napływających do Unii mają być przedstawione w tym tygodniu.

Według nieoficjalnych wyliczeń, jeśli utrzymany zostałby zaproponowany już wcześniej klucz rozdziału imigrantów (opierający się m.in. na liczbie mieszkańców i PKB kraju), do Polski mogłoby zostać skierowanych dodatkowo ok. 8 tys. osób w ramach relokacji z Węgier, Włoch i Grecji. Wcześniej Warszawa zapowiedziała przyjęcie 2 tys. osób (z państw UE i obozów poza Unią) w ciągu dwóch lat. (pap)

Na zdj.: Premier Ewa Kopacz (3L), minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska (L), wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski (2L), sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz koordynator ds. służb specjalnych Marek Biernacki (4L), zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. bryg. Andrzej Pilaszkiewicz (5L), oraz sekretarz stanu w MSW Piotr Stachańczyk (6L), podczas sobotniego posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ws. imigrantów.

Fot. PAP/Paweł Supernak

Komentarze

To juz tylko kwestia czasu...,
Lepiej niech PO-stkomunisci beda jak najszybciej GOTOWI... po 25 Pazdziernika 2015 roku, na opuszczenie Rzadowych Stolkow ! !
2015-09-12 22:37:36
Sprawa nadaje sie do wnikliwego rozpatrzenia...
Wyglada wiec na to... ze WIELKA AFRYKA zaczyna przeprowadzac DUZA inwazje - na mala europe ! Pytanie wiec: w imie czego i dlaczego...i Kto... ( ? ) jak dlugo... i za jakie pieniadze - bedzie tym sterowal... ??
2015-09-09 22:18:19
aha
a dlaczego ci "biedni" Syryjczycy chcą emigrować do EU ? niech jadą do bogatej Arabii czy Kuwejtu !
2015-09-08 11:50:09
nie ufam p,KOPACZ
zgadzam sie Seba.Moja znajoma mieszka u kolezanki 7 lat nie nalezy jej sie mieszkanie nawet kilku metrowe,
2015-09-07 06:49:10
Pytanie za 10 czy 20 punktow...?
A co Rzad RP bedzie mial zamiar zrobic...(?) jak za jakis czas Afrykanscy imigranci co maja przyjechac do Polski...w Niedziele beda klasc sie spac jeszcze jako Chrzescijanie...a w Poniedzialek rano - beda juz w Islamie ! ! A co IS (czyli tzw. samozwancze Panstwo Islamskie) wyprawia tak w calej Afryce... jak i pozostalych czesciach Swiata... to wiedza juz Ci, co sa zorientowani w temacie ! ! !
2015-09-06 20:58:22
Do Premier Kopacz i PO-zostalej czesci PO-litycznej Spolki Z.O.O...,
Rzadzacy PO-stkomunisci ( ! ) zamartwcie sie najpierw o 3-y miliony Polakow w Polsce, co zyja jeszcze PO-nizej 600 zlotych / miesiac, tj. emerytami rencistami, bezrobotnymi i bardzo biednymi Polskimi Rodzinami ! A dopiero wtedy, jak te grupy Soleczne wyprowadzicie do normalnego standardu i poziomu zycia w Polsce, to mozemy zaczac rozmawiac o imigrantach ! Gdzie w pierwszej kolejnosci o Sasiadach i Braciach z Ukrainy jeszcze raz wspomne ! A ludzi wyjezdzajacych z Polnocnej Afryki, nich najpierw poprzyjmuja tamtejsze bogate Kraje Afrykanskie takie jak; Kuwejt, Arabia Saudyjska, Emiraty Arabskie, Katar, Izrael...itd...itp...( ! ) a pozniej dopiero mozemy PO-rozmawiac o mozliwosciach w UE ! !
2015-09-06 20:45:49
Seba
Tej Kopacz to się mózg zagotował. Naszych na bruk a obcych do mieszkań. Zasiłek 1500 i więcej a Polakom 200 i przeżyją. To k---a jest polityka.
2015-09-06 20:16:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje