środa, 18 października 2017.
Strona główna > Kraj > Dymisja ministra skarbu

Dymisja ministra skarbu

Dymisja ministra skarbu
Data publikacji: 2016-09-15 21:18
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-17 21:29
Wywietleń: 1295 155124

Dymisja Dawida Jackiewicza z funkcji ministra skarbu jest efektem walk frakcyjnych w ramach Prawa i Sprawiedliwości – ocenił wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz’15). Jak dodał, jego ugrupowanie domaga się od PiS weryfikacji nominacji w spółkach skarbu państwa.

Premier Beata Szydło poinformowała w czwartek o odwołaniu Dawida Jackiewicza z funkcji ministra skarbu państwa. Potwierdziła też, że MSP ma być zlikwidowane do końca tego roku; proces ten będzie nadzorował szef Komitetu Stałego RM Henryk Kowalczyk.

– Nie mam najmniejszych wątpliwości, że Dawid Jackiewicz wykonał swe zadanie bezbłędnie, czyli wszystkich PiS-owskich kolegów umieścił w spółkach Skarbu Państwa – tak czwartkową decyzję premier o dymisji szefa MSP komentował w Sejmie Cezary Tomczyk (PO).

– Dymisja Jackiewicza jest efektem walk frakcyjnych w ramach Prawa i Sprawiedliwości, były tam (w PiS – PAP) intensywne głosy, że minister Jackiewicz w nie dość sprawiedliwy w ich mniemaniu sposób, dzieli tort spółek Skarbu Państwa między poszczególne frakcje w ramach PiS – powiedział Tyszka w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie.
Jak ocenił, „frakcja nienajedzonych w PiS zwyciężyła z frakcją najedzonych, sytych kotów”.

Poseł Kukiz’15 przypomniał też, że jego klub już w marcu wskazywał na nepotyzm i kumoterstwo na dużą skalę w spółkach Skarbu Państwa.
Zadowolenia z czwartkowej decyzji szefowej rządu nie krył też Paweł Rabiej z Nowoczesnej, który przyznał, że jego ugrupowanie od samego początku uważało, że Jackiewicz nie powinien być ministrem.

– Pani premier Beata Szydło usiłuje jednak zaciemnić obraz i pokazać, że jest to element wcześniej zaplanowanej strategii. Sądzę, że jest to raczej efekt tego, iż prezes PiS Jarosław Kaczyński dostrzegł, jak bardzo ta hydra rozprzestrzeniła się w spółkach Skarbu Państwa i postanowił to przerwać – podkreślił polityk Nowoczesnej. (pap)

Fot. PAP/Radek Pietruszka

Na zdjęciu: odwołany minister Skarbu Dawid Jackiewicz

Komentarze

Adam
Platformiarze przecież wy do koryta pchaliście się wszyscy a teraz świętoszki, dziadostwo
2016-09-17 20:49:24
Minister Jackiewicz.
Po co te dywagacje. Jest jak mówi Minister Pani Beata Szydło. Plan wykonany. Kolejne zadania czekają na bardzo dobrego fachowca.
2016-09-17 01:57:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje