piątek, 19 stycznia 2018.
Strona główna > Kraj > Co najmniej dwoje Polaków zginęło w ataku w Manchesterze

Co najmniej dwoje Polaków zginęło w ataku w Manchesterze

Co najmniej dwoje Polaków zginęło w ataku w Manchesterze
Data publikacji: 2017-05-24 08:23
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-26 20:35
Wywietleń: 2209 259748

Co najmniej dwoje Polaków zginęło w poniedziałkowym ataku terrorystycznym w Manchesterze po koncercie piosenkarki Ariany Grande - poinformowały PAP służby prasowe polskiego MSZ. Jak podkreślono, rodzina zmarłych została objęta niezbędną opieką konsularną.

- Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że brytyjskie służby potwierdziły, iż wśród ofiar śmiertelnych poniedziałkowego zamachu w Manchesterze znajduje się co najmniej dwoje obywateli RP, a jeden został ranny. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi ofiar i przekazujemy najszczersze wyrazy współczucia. Informujemy, że konsulowie otoczyli opieką rodzinę ofiar - podkreślono w oświadczeniu. 

- Apelujemy do Polaków przebywających w Manchesterze o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do zaleceń miejscowych służb - dodano.

MSZ potwierdził także, że wśród rannych jest jeden Polak, dodając, że zarówno on i jego rodzina otrzymują "niezbędną pomoc konsularną". 

W poniedziałek wieczorem w Manchesterze doszło do ataku terrorystycznego, w którym zginęły co najmniej 22 osoby, a 119 zostało rannych, z czego 59 musiało być hospitalizowanych. Do wybuchu bomby podłożonej przez terrorystę samobójcę doszło po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w mieszczącej 21 tys. osób hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena.

(pap)

Fot.EPA

Komentarze

Jarun
Jak trzeba mieć wyprany mózg, żeby wyjść na ulicę i zabić ludzi którzy nic nie zawinili a znaleźli się właśnie w tym miejscu?! Jaki Bóg im każe zabijać?
2017-05-26 20:34:33
,
I po co było pisać, że w zamachu nie ucierpieli żadni Polacy, skoro wiadomo, że jesteśmy wszędzie. Na całym świecie, gdziekolwiek się pojedzie, słychać język polski, a już zwłaszcza na "wyspach".
2017-05-24 08:50:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Poprzedni Następny
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy