poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > Co najmniej dwoje Polaków zginęło w ataku w Manchesterze

Co najmniej dwoje Polaków zginęło w ataku w Manchesterze

Co najmniej dwoje Polaków zginęło w ataku w Manchesterze
Data publikacji: 2017-05-24 08:23
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-26 20:35
Wywietleń: 2166 259748

Co najmniej dwoje Polaków zginęło w poniedziałkowym ataku terrorystycznym w Manchesterze po koncercie piosenkarki Ariany Grande - poinformowały PAP służby prasowe polskiego MSZ. Jak podkreślono, rodzina zmarłych została objęta niezbędną opieką konsularną.

- Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że brytyjskie służby potwierdziły, iż wśród ofiar śmiertelnych poniedziałkowego zamachu w Manchesterze znajduje się co najmniej dwoje obywateli RP, a jeden został ranny. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi ofiar i przekazujemy najszczersze wyrazy współczucia. Informujemy, że konsulowie otoczyli opieką rodzinę ofiar - podkreślono w oświadczeniu. 

- Apelujemy do Polaków przebywających w Manchesterze o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do zaleceń miejscowych służb - dodano.

MSZ potwierdził także, że wśród rannych jest jeden Polak, dodając, że zarówno on i jego rodzina otrzymują "niezbędną pomoc konsularną". 

W poniedziałek wieczorem w Manchesterze doszło do ataku terrorystycznego, w którym zginęły co najmniej 22 osoby, a 119 zostało rannych, z czego 59 musiało być hospitalizowanych. Do wybuchu bomby podłożonej przez terrorystę samobójcę doszło po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w mieszczącej 21 tys. osób hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena.

(pap)

Fot.EPA

Komentarze

Jarun
Jak trzeba mieć wyprany mózg, żeby wyjść na ulicę i zabić ludzi którzy nic nie zawinili a znaleźli się właśnie w tym miejscu?! Jaki Bóg im każe zabijać?
2017-05-26 20:34:33
,
I po co było pisać, że w zamachu nie ucierpieli żadni Polacy, skoro wiadomo, że jesteśmy wszędzie. Na całym świecie, gdziekolwiek się pojedzie, słychać język polski, a już zwłaszcza na "wyspach".
2017-05-24 08:50:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi