czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > Burza wokół działaczki pro-life z USA

Burza wokół działaczki pro-life z USA

Burza wokół działaczki pro-life z USA
Data publikacji: 2017-03-14 22:29
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-16 12:26
Wywietleń: 127 222932

Amerykańska prawniczka i mówczyni pro-life, prezes organizacji „Save the 1” Rebecca Kiessling zaprezentowała we wtorek wykład na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Kiessling przyleciała do Polski na cykl wykładów organizowanych przez Instytut Ordo Iuris. Organizacje kobiece i lewicowe skierowały do rektora KUL protest w tej sprawie. Wcześniej wykłady Kiessling odwołały Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Wrocławski.

W poniedziałek Kiessling przemawiała na posiedzeniu parlamentarnego zespołu na rzecz polityki i kultury prorodzinnej. W zapowiedzi spotkania działaczkę przedstawiono jako „poczętą w wyniku gwałtu i uratowaną ze względu na ówczesny zakaz aborcji amerykańską prawniczkę i mówczynię pro-life, prezes organizacji Save the1”.

Podczas wystąpienia w Sejmie Kiessling próbowała przekonać, że aborcja powinna być zakazana we wszystkich przypadkach, także w sytuacji ciąży będącej wynikiem gwałtu. Wyrażała opinię, że wiele kobiet nie zdecydowałoby się na aborcję, gdyby nie była ona legalna. – Wiele kobiet w naszej organizacji, które przeszły aborcję, mówi, że aborcja była trudniejszym doświadczeniem niż gwałt, bardziej brutalnym – powiedziała.

Na Uniwersytecie Warszawskim spotkanie z Kiessling chciało zorganizować studenckie Koło Nauk o Państwie i Prawie „Pro Patria”, którego opiekunem jest prof. Aleksander Stępkowski, będący także prezesem Ordo Iuris. W odpowiedzi na zapowiedź spotkania w internecie zamieszczono petycję „Nie dla Ordo Iuris na Uniwersytecie Warszawskim!”. Jej autorzy wskazują, że rolą kół naukowych jest m.in. organizacja spotkań naukowych. „Kryteriów dyskursu naukowego nie spełnia jednak wystąpienie jednej osoby prezentującej światopogląd godzący w prawa innych osób, ufundowany nie na wiedzy naukowej, ale na osobistych doświadczeniach i przekonaniach religijnych” – czytamy w petycji.

Ostatecznie biuro prasowe UW poinformowało, że poniedziałkowe spotkanie z Kiessling nie odbędzie się, gdyż w zaproponowanej formule „miałoby formę promowania określonego stanowiska światopoglądowego, a nie dyskusji akademickiej”. Jednocześnie uczelnia zaznaczyła, że wydarzenie to będzie się mogło odbyć w późniejszym terminie, jeśli organizatorzy zaproponują zmiany w programie, tak by spotkanie nie było jednostronne. Ordo Iuris w wydanym komunikacie uznało, że „odwołanie zgody na organizację wydarzenia bez podania jasnej przyczyny jest jawną dyskryminacją”. „Liczymy, że po przedstawieniu nowej propozycji – spotkanie rzeczywiście się odbędzie” – wskazano w komunikacie.

(pap)

Fot. PAP/Wojciech Pacewicz

Komentarze

gdfgdfgd
Protesty przeciwko wolności słowa. Jakie to lewicowe. Poza tym to katolicki uniwersytet, a nie marksistowski.
2017-03-16 12:20:09
Krzysiek
Nie zyczy sie drugiemu zle ale w tym przypadku wszystkim "swietym" chcacym zakazu aborcji ze wzgledu na gwalt lub inna chorobe lub uposledzenie plodu dziecka, zycze, abyscie to wlasnie WY WIELCY "SWIECI" sie znalezli w takiej sytuacji i abyscie musieli dokonac wyboru!!!!!!! Jako oswiecony katolik zycze wam tego z calego serca!!!!!! A potem bedziecie mogli sie wypowiadac!!!!!!
2017-03-16 00:20:44
:)
Moze z Panem Korwinem sie spotka, on bardzo ceni kobiety, szczegolnie takie hahahhahah
2017-03-15 19:11:44
Kiesling to prowokatorka
Ciekawe jak by śpiewała jak by jej córkę zgwałcili
2017-03-15 16:42:16
Majtek PO-kladowy,
A po kazdej Burzy... nadchodzi oczekiwana dluzsza cisza !!
2017-03-15 12:12:29
Obiektywny
To jest skandal i dyskryminacja konserwatystów. Jak Bauman we Wrocławiu, a Środa w Warszawie "wykładali" lewiznę, to uniwersytetom to nie przeszkadzało. Teraz aktywistka pro-life przeszkadza pseudo liberalnemu lewactwu. Nierówne traktowanie konserwatystów i "liberałów" ze szkodą dla tych pierwszych jest niedopuszczalne.
2017-03-15 10:28:42
daro
a kto ją zaprosił do Polski ? Mało mamy swoich oszołomów ?
2017-03-15 09:54:58
Jan
Jak to się dzieje, że w kraju którego społeczeństwo obaliło komunizm, nadal lewacy mają tak duże wpływy. Mam wątpliwości, czy polityka rządzących była i jest w tej kwestii przemyślana (np. niszczenie autorytetów, obłuda, partyjniactwo - zastępowanie "doskonałych" - "lepszymi"). Daje to "paliwo" lewakom i m. innymi z tego powodu jeszcze mogą wielu z nas ogłupiać.
2017-03-15 08:16:33
po co ta baba do nas przyjeżdza ?
niech swoje brednie wygłasza u siebie, w Stanach
2017-03-15 07:44:44
Uni
Ale na KODziarskie spędy to się godzą.
2017-03-15 07:02:03
roger
odwołać tych kodowskich rektorów. wstyd dla Polski to jest własnie takie działanie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2017-03-15 06:17:09
"dzialaczka"
A czy ta dzialaczka to dopiero wstala z betow, bo taka jakas rozczochrana, kiecka wygnieciona, wory pod oczami.I co ona chce nam za glupotki tu "recytowac". Niech ona z tymi swoimi radami zjezdza od nas, ma tam za oceanem OGROMNE pole do popisu. My tu w Polsce to mamy mdlosci od tych zewnetrznych "apostolow" . A kto przychodzi na te gadki tej pseudo-nawiedzonej od menstruacji kobiecej!!! i to gdzie znajduje ona publike - na naszych Uniwersytetach!!!! A do szpitali dla psychicznie chorych dawac takim "apostolom" wstep wolny, a nie dla mlodego pokolenia Polski , ktore ma inne podejscie do zycia owczesnego. Po co im jakies zycie poczete czy nie rozpoczete!!!! Kazdy z nas ma swoje wlasne zycie i sam o nim decyduje. Nie potrzeba nam zadnych doradcow. A ile ona zgarnela kasiory za te wyklady? bo nie wierze ze za darmoche to wszystko robi!!!
2017-03-15 01:05:38
ale lewacka indoktrynacja
na tych samych "uniwersytetach" jest już OK