poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > Brunon Kwiecień skazany

Brunon Kwiecień skazany

Brunon Kwiecień skazany
Data publikacji: 2015-12-21 13:26
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-21 14:50
Wywietleń: 1185 67149

Karę łączną 13 lat pozbawienia wolności wymierzył w poniedziałek Sąd Okręgowy w Krakowie dla oskarżonego o przygotowywanie zamachu terrorystycznego Brunona Kwietnia. Sąd uznał, że wina oskarżonego została udowodniona.

Za nakłanianie dwóch studentów do przeprowadzenia zamachu sąd wymierzył oskarżonemu kary po 8 lat pozbawienia wolności. Za przygotowywanie od lipca do listopada 2012 r. ataku terrorystycznego na konstytucyjne organy RP wymierzył karę 7 i pół roku, za nielegalne posiadanie broni karę 5 lat, a za handel nią kary po 2 lata. Łączny wyrok to 13 lat więzienia.

W mowie końcowej prokurator również domagał się kary łącznej 13 lat więzienia. Podnosił, że "plan Brunona Kwietnia był realny i możliwy do przeprowadzenia" i że Kwiecień "dysponował niezbędną wiedzą, możliwościami i urządzeniami, dokonał niezbędnych ustaleń i przygotowań". Obrońcy wnosili o uniewinnienie oskarżonego, twierdząc, iż padł on ofiarą nielegalnej gry operacyjnej ABW. Z ostrożności procesowej, gdyby sąd uznał inaczej, wnosili o nadzwyczajne złagodzenie kary. Takie samo stanowisko zajął w ostatnim słowie oskarżony. Jednak jak uznał sąd wszystkie przeprowadzone dowody pozwoliły na przyjęcie, że oskarżony dopuścił się popełnienia wszystkich zarzucanych mu czynów i "nie ma dowodu, że Brunon Kwiecień był namawiany, nakłaniany, prowokowany do zamachu na Sejm. Nie ma dowodu, że ktoś groził oskarżonemu lub jego rodzinie, by nakłonić go do zamachu na Sejm. Nie ma dowodu, że chciał się wycofać". (pap)

 

Komentarze

ja
Złodziej kradnie samochód, a jak go złapią to mówi, że chciał się przejechać - mała szkodliwość czynu. On też się przejechał i nie zrobił nikomu krzywdy, a wyrok? Oj niektórzy w więźniu (tym więźniu) śmieją się, bo mają niższe.
2015-12-21 13:43:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi