sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Kraj > Brak pozwoleń, wzajemne oskarżenia

Brak pozwoleń, wzajemne oskarżenia

Brak pozwoleń, wzajemne oskarżenia
Data publikacji: 2016-02-01 01:02
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-02 12:36
Wywietleń: 134 114383
Na poniedziałek zaplanowano kolejne rozmowy zespołów eksperckich w ramach polsko-rosyjskiej Komisji Mieszanej ds. międzynarodowych przewozów drogowych - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

31 stycznia straciło ważność polsko-rosyjskie porozumienie dotyczące międzynarodowych przewozów drogowych. Jeśli nie dojdzie do porozumienia, polscy przewoźnicy do końca miesiąca będą musieli opuścić terytorium Federacji Rosyjskiej, a Rosjanie Polskę. Z Obwodu Kalinigradzkiego większość TIR-ów już wyjechała, ruch ciężarówek na granicy jest znikomy. Rosjanie wystąpili z propozycją przedłużenia ważności pozwoleń do 15 lutego.

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski był pytany w Sejmie o rosyjskie pozwolenia dla polskich przewoźników, które stracą ważność 31 stycznia. - Niestety, to może być zła wola rosyjska, bo z naszej strony ta wola jest, my chcemy rozmawiać, chcemy bronić interesów naszych przewoźników, natomiast jeśli Rosja zamknie granice, będziemy szukać drogi okrężnej - powiedział. Zadeklarował gotowość do podjęcia rozmów, ale - jak podkreślił - musi mieć do tego partnera.

Rosja obwiniła stronę polską o umyślne przeciąganie rozmów; brak pozwoleń może wstrzymać transport towarów od 1 lutego. (pap)

Fot. arch.: Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Janina.
Pytanie do PO-nizszego Jana...a jak PO-stepuja Rosjanie... czyby inaczej ? Lepiej podjac ponowne rozmowy i dyskusje... jak wystartowac "nowa Wojne" na wzor Doniecka czy Luchanska !!
2016-02-02 12:06:39
TIR-owiec,
No i przy okazji zapobiec i zniesc... lapowkarstwo dla Rosyjskich Straznikow i Celnikow na Ich granicy !!
2016-02-02 12:02:45
Jan
Ten sam waszczykowski który został z ręką w nocniku i chce dzisiaj negocjować z rosjanami wczoraj tych rosjan opluwal. To przykład dobrej zmiany. Trzeba myśleć co się mówi aby nie musieć odpracowywac.
2016-02-01 17:47:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską