niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Kraj > Beata Szydło: Minimalna stawka godzinowa 12 złotych

Beata Szydło: Minimalna stawka godzinowa 12 złotych

Beata Szydło: Minimalna stawka godzinowa 12 złotych
Data publikacji: 2015-10-02 11:07
Ostatnia aktualizacja: 2015-10-04 12:31
Wywietleń: 971 25485

Jeśli Platforma Obywatelska po wyborach będzie rządzić, to jeszcze w tym roku zostanie w Sejmie przegłosowana minimalna stawka godzinowa nie mniejsza niż 12 zł - zapewniła w piątek w Warszawie premier Ewa Kopacz.

Kopacz na konferencji prasowej przed Stadionem Narodowym skomentowała poranną deklarację Beaty Szydło z PiS, że do Sejmu trafi jeszcze w piątek projekt ustawy o minimalnej stawce godzinowej na poziomie 12 zł i że będzie to test dla Platformy, czy na ostatnim posiedzeniu Sejmu zagłosuje za takim rozwiązaniem.

Kopacz powiedziała, że Beata Szydło jeździ po Polsce i albo apeluje, albo testuje, a sama kandydatka PiS na premiera "nie zdała testu jako parlamentarzystka", bo powinna znać regulamin Sejmu. Regulamin mówi, że nawet projekt poselski wymaga konsultacji i oceny poprawności legislacyjnej, a do końca kadencji pozostało jedno dwudniowe posiedzenie Sejmu - wyjaśniła premier. Złożenie projektu Kopacz oceniła jako gest wyborczy.

- Pani Beata Szydło wykorzystuje ten ostatni moment, nie mając do powiedzenia nic przez ostatnie tygodnie, powiedziałabym nawet miesiące, poza tymi obietnicami bez pokrycia i apelowaniem do mnie; dzisiaj próbuje na finiszu powiedzieć: kogokolwiek sprawdzam - mówiła premier.

- Ja swój sprawdzian po roku rządzenia zdałam. Ja złożone obietnice wypełniłam, dlatego informuję państwa, że jeśli Platforma Obywatelska będzie rządzić, do końca tego roku projekt, poprawny projekt legislacyjny, trafi do Sejmu i jeszcze w tym roku będzie przegłosowana minimalna stawka godzinowa nie mniejsza niż (...) 12 zł  - powiedziała Kopacz.

Zaznaczyła, że była inna sytuacja gospodarcza kraju, gdy SLD w trakcie kadencji składał projekt minimalnej stawki godzinowej. - W ostatnich miesiącach Unia Europejska, Komisja Europejska zdjęła z Polski procedurę nadmiernego deficytu. Uzdrowiliśmy finanse publiczne i uczciwie mówimy Polakom: Polskę dzisiaj stać na to, żeby stawka godzinowa była nie mniejsza niż 12 zł - mówiła. (pap)

Na zdjęciu:  Złożenie projektu ustawy "o minimalnej stawce za godzinę 12 zł" zapowiedziała w piątek rano w Krakowie wiceprezes PiS Beata Szydło. Jak mówiła, ma to być jednocześnie test na wiarygodność premier Ewy Kopacz, czy chce realizować obietnice dawane Polakom.

Fot. PAP/Jacek Bednarczyk

 

Komentarze

Informacja ze Szwecji wzieta,
Odp do komentarza Wawrzka...! W Szwecji 6-godziny dzien pracy PROPONUJE ( ! ) na razie tylko 1-na Komunistyczna Partia pod nazwa Venster - tzn. "Na Lewo-Lewicowcy" ! Partia ta w Szwedzkim Riksdagu ma az okolo +/- 6 % glosow, bo Szwedzi sa OGOLNIE "ustawieni na Lewo" dzieki Rzadzeniu w Szwecji poprzez dziesiatki lat... Lewicowej Parti Szwedzkich Socialdemokratow - tj. dla lepszego "zrozumienia" podam... Parti Olofa Palme, zamordowanego w 1986 roku w Sztokholmie poznym wieczorem na ulicy... gdy wracal na pieszo wraz ze swoja malzonka ( bez Ochraniarzy... ) z Kina do domu ! !
2015-10-04 10:16:36
Chwalipieta...,
A jak ocenia i podsumuja Wyborcy w dniu 25 pazdziernika - slowa Pani Kopacz ze: Ja swoj sprawdzian PO roku rzadzenia zdalam...(?) to najlepiej pokaza wyniki w/w Wyborow ! !
2015-10-04 09:56:11
Wawrzek
Jak to ma się do minimalnej w Niemczech 8 Euro za godzinę pracy? W Szwecji zaczynają przechodzić na 6 godzinny dzień pracy a w Norwegii średnia stawka za godz. to 78 zł (w przeliczeniu). To co wy nam proponujecie dalszą nędzę? Zlikwidujcie 13, 14 pensje, premie za bycie, nagrody dla szulerów - i starczy na płace za pracę, Obecnie 18 zł za godz. pracy to minimum bo to i tak tylko 50% tego jakie minimum płacą w Niemczech
2015-10-02 15:36:31
ho
A te 12 zł to ma być brutto czy netto ?
2015-10-02 13:34:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi