niedziela, 18 lutego 2018.
Strona główna > Kraj > Audyt w Kancelarii Prezydenta

Audyt w Kancelarii Prezydenta

Audyt w Kancelarii Prezydenta
Data publikacji: 2015-08-11 22:42
Ostatnia aktualizacja: 2015-08-12 10:39
Wywietleń: 1054 11387

Warszawa. W Kancelarii Prezydenta RP trwa audyt pod względem finansowym, kadrowo-administracyjnym oraz merytorycznym - poinformowała szefowa kancelarii Małgorzata Sadurska. Premier Ewa Kopacz zapewniła, że jest spokojna o wynik audytu i nie spodziewa się sensacji, której "opozycja próbuje szukać".

- Dokonujemy pewnego rodzaju bilansu otwarcia, którego akcent położony jest na trzech płaszczyznach - powiedziała Sadurska wczoraj w Polskim Radiu. Jako pierwszy wskazała aspekt finansowy, bo - jak wyjaśniała - "przejmujemy Kancelarię z określonym budżetem w trakcie roku budżetowego i chcemy zobaczyć, w jakim stanie zostawili nam Kancelarię nasi poprzednicy". - Chcemy zobaczyć racjonalność wydawania pieniędzy publicznych w Kancelarii Prezydenta; chcemy to ocenić z naszego punktu widzenia - dodała.

Drugi wymiar audytu to płaszczyzna kadrowo-administracyjna. - Jako nowy szef Kancelarii, chcę się zapoznać z możliwościami kadrowymi Kancelarii, chcę zobaczyć, jak urzędnicy będą się wpisywać w to, do czego powołana jest Kancelaria, mianowicie do wspierania prezydenta w realizacji jego wizji - oświadczyła. - Będziemy się również przyglądać strukturze organizacyjnej, tak, by była ona jak najbardziej wydolna, żeby była sprawna, żeby była kompetentna" - dodała.

Trzecia płaszczyzna audytu to sprawy merytoryczne. - Chcę się dowiedzieć, czy nie ma jakichś spraw przedawnionych, przewlekłych, zaległych; chcemy to ocenić - oświadczyła Sadurska. (pap)

Fot.: Marcin Białek (Wikipedia)

Komentarze

Jan
Ale będzie jazda! Urzednicy ustępującego prezydenta rozrzutni? Przecieź to była wzorowa - nudnie miśkowata prezydentura. Jak nowa kancelaria śmie rozliczać PO -wskich urzedników. Co innego gdyby to bylo po Pisoeskim prezydencie. Co za beszczelność nowego rozdania. Trzeba się poskarźyc panu lisowi, GW. FE,,!
2015-08-12 07:52:49
DOBRA RADA !
PO-wymieniac jak najszybciej WSZYSTKICH PO-stkomunistow ( ! ) w obecnej Kancelarii nowego Prezydenta RP - Pana A. Dudy ! !
2015-08-11 21:23:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy