środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > Audyt w Kancelarii Prezydenta

Audyt w Kancelarii Prezydenta

Audyt w Kancelarii Prezydenta
Data publikacji: 2015-08-11 22:42
Ostatnia aktualizacja: 2015-08-12 10:39
Wywietleń: 1022 11387

Warszawa. W Kancelarii Prezydenta RP trwa audyt pod względem finansowym, kadrowo-administracyjnym oraz merytorycznym - poinformowała szefowa kancelarii Małgorzata Sadurska. Premier Ewa Kopacz zapewniła, że jest spokojna o wynik audytu i nie spodziewa się sensacji, której "opozycja próbuje szukać".

- Dokonujemy pewnego rodzaju bilansu otwarcia, którego akcent położony jest na trzech płaszczyznach - powiedziała Sadurska wczoraj w Polskim Radiu. Jako pierwszy wskazała aspekt finansowy, bo - jak wyjaśniała - "przejmujemy Kancelarię z określonym budżetem w trakcie roku budżetowego i chcemy zobaczyć, w jakim stanie zostawili nam Kancelarię nasi poprzednicy". - Chcemy zobaczyć racjonalność wydawania pieniędzy publicznych w Kancelarii Prezydenta; chcemy to ocenić z naszego punktu widzenia - dodała.

Drugi wymiar audytu to płaszczyzna kadrowo-administracyjna. - Jako nowy szef Kancelarii, chcę się zapoznać z możliwościami kadrowymi Kancelarii, chcę zobaczyć, jak urzędnicy będą się wpisywać w to, do czego powołana jest Kancelaria, mianowicie do wspierania prezydenta w realizacji jego wizji - oświadczyła. - Będziemy się również przyglądać strukturze organizacyjnej, tak, by była ona jak najbardziej wydolna, żeby była sprawna, żeby była kompetentna" - dodała.

Trzecia płaszczyzna audytu to sprawy merytoryczne. - Chcę się dowiedzieć, czy nie ma jakichś spraw przedawnionych, przewlekłych, zaległych; chcemy to ocenić - oświadczyła Sadurska. (pap)

Fot.: Marcin Białek (Wikipedia)

Komentarze

Jan
Ale będzie jazda! Urzednicy ustępującego prezydenta rozrzutni? Przecieź to była wzorowa - nudnie miśkowata prezydentura. Jak nowa kancelaria śmie rozliczać PO -wskich urzedników. Co innego gdyby to bylo po Pisoeskim prezydencie. Co za beszczelność nowego rozdania. Trzeba się poskarźyc panu lisowi, GW. FE,,!
2015-08-12 07:52:49
DOBRA RADA !
PO-wymieniac jak najszybciej WSZYSTKICH PO-stkomunistow ( ! ) w obecnej Kancelarii nowego Prezydenta RP - Pana A. Dudy ! !
2015-08-11 21:23:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi