poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > 500 plus na kredyt?

500 plus na kredyt?

500 plus na kredyt?
Data publikacji: 2016-07-13 20:35
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-16 09:27
Wywietleń: 1361 144054

Nie zaciągnęliśmy żadnego kredytu na program 500 plus, lecz zainwestowaliśmy w przyszłość Polski i polskich rodzin - powiedziała w środę (13 lipca) szefowa rządu Beata Szydło.

Premier zareagowała tak na pytania dziennikarzy o słowa wicepremiera Mateusza Morawieckiego. "Gazeta Wyborcza" przedstawiła relację z poniedziałkowego spotkania Morawieckiego z sympatykami i członkami PiS w Bydgoszczy, cytując ministra: "Państwu bardziej niż konsumpcja potrzebne są inwestycje i oszczędności. A przypominam, że 500 plus jest na kredyt. Zadłużyliśmy się o dodatkowe 20 mld zł, bo chcemy promować dzietność. Jesteśmy we własnym gronie i nie musimy mówić sobie tylko pięknych słów".

- Pan minister Morawiecki również wczoraj powiedział, że to jest bardzo ważny, najważniejszy program - zauważyła Szydło. - Ja powiem tylko tyle: myśmy nie zaciągali żadnego kredytu, jeżeli chodzi o 500 plus, (...) myśmy zainwestowali 500 plus w przyszłość Polski i polskich rodzin.

Mówiła, że ludzie dziękują jej za program 500 plus i to sprawia jej "największą satysfakcję i radość". Pytana, czy rozmawiała już z Morawieckim o jego wypowiedzi i czy dostał reprymendę za niefortunne słowa, powiedziała: "Dajmy pracować Mateuszowi Morawieckiemu; on jest dziś na spotkaniu na Pomorzu (...) wykonuje bardzo dobrą pracę. Mateusz Morawiecki jest skoncentrowany na przygotowaniu i wprowadzeniu planu rozwoju - ambitnego, ale też wymagającego już przełożenia na język konkretów. Czekamy na te konkretne projekty ustaw. To jest ciężka praca, więc pozostawmy premierowi Morawieckiemu te działkę". (pap)

 

Na zdjęciu: Premier Beata Szydło
Fot. PAP/Radek Pietruszka

Komentarze

do Obywatel RP
A ja sobie nie życzę żeby mniejszości narodowe rządziły w moim kraju ! Jak ci się Polska nie podoba to możesz koleżko wracać na Ukrainę , na Białoruś , do Niemiec czyli tam skąd pochodzisz !! W Polsce będą rządzić Polacy a nie jakieś mniejszości etniczne czy lewacka hołota !
2016-07-16 09:25:36
Obywatel RP
Pani Szydło jest premierem polskiego rządu a nie "premierem Polaków". Jej obowiązkiem jako urzędnika państwowego jest dbanie o obywateli polskich bez względu na pochodzenie etniczne. Sam jestem Polakiem ale przede wszystkim jestem obywatelem Państwa Polskiego i nie życzę sobie narodowej retoryki w wykonaniu urzędników państwowych.
2016-07-15 01:11:16
niestowarzyszony
A jak nazwać przekazanie 25 mln zł państwowej kasy niezarejestrowanemu w KRS Stowarzyszeniu męża pani premier? Dobrą Inwestycją? _ za Newsweek.pl
2016-07-14 09:31:24
Gargamel
kłamie, kłamie i jeszcze raz kłamie. Długi zaciągnięte przez Gierka to pikuś w porównaniu z tym jak zadłuża na PO/PiS. Nigdy nie spłacimy tych długów. Podatki poszły w górę, wprowadza się coraz nowsze obostrzenia. Wkrótce dojdzie do sytuacji że człowiek będzie musiał brać kredyt w banku by przeżyć. I właśnie o to chodzi żydowskiemu lobby. Zniszczyć Polaków. A my jak te barany dajemy się prowadzić na rzeź. Zamiast kopnąć w dupę Kaczyńskiego, jego śp. brata, panią Szydło i pana Maliniaka... yyy Dudę, my budujemy im pomniki i uważamy za zbawców Polski.
2016-07-14 00:05:38
No pięknie
Już nas zadłużają, już rozwalają budżet państwa
2016-07-13 22:04:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi