piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Zwodowali katamaran [GALERIA]

Zwodowali katamaran [GALERIA]

Zwodowali katamaran [GALERIA]
Data publikacji: 2017-02-14 13:34
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 480 214961

W szczecińskiej firmie stoczniowej Finomar zwodowano w miniony poniedziałek (13 lutego) kolejną jednostkę. To pierwszy z dwóch zakontraktowanych katamaranów do obsługi farm łososiowych w Norwegii.

Jednostka nosi nazwę „Froy Harvest”. Jest niewielka: ma 25 m długości i 13 m szerokości. Ma też niedużą nośność, więc do zwodowania wystarczyło użycie dźwigu pływającego „Lodbrok”, należącego do szczecińskiej spółki Marine Crane.

„Froy Harvest” jest pierwszą tego typu jednostką zbudowaną w Finomarze. Firma rozpoczęła już prace nad drugim katamaranem do obsługi norweskich farm łososiowych (aquaculture service vessel). 

Finomar istnieje od 1994 roku i specjalizuje się w produkcji złożonych konstrukcji spawanych oraz świadczy usługi na rzecz przemysłu okrętowego i energetycznego. Ma siedzibę przy ul. Łady w Szczecinie i korzysta z nabrzeża Arsenał.

(ek)

 

Zwodowali katamaran [GALERIA] Zwodowali katamaran [GALERIA] Zwodowali katamaran [GALERIA] Zwodowali katamaran [GALERIA] Zwodowali katamaran [GALERIA] Zwodowali katamaran [GALERIA]

Komentarze

BRAWO... i tak trzymac,
NO i PROSZE, PO-mimo negatywnych dzialan ze strony PO... Stoczniostwo w Szczecinie powraca !!
2017-02-14 23:37:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny