poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Znamy zarobki inżynierów

Znamy zarobki inżynierów

Znamy zarobki inżynierów
Data publikacji: 2015-07-15 13:09
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 160 4131

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie znalazł się na siódmej pozycji w zestawieniu uczelni, których absolwenci z tytułem magistra-inżyniera zarabiają najwięcej. Uwzględniono szesnaście szkół wyższych. Raport opublikowała firma Sedlak & Sedlak.

Badanie przeprowadzono na próbie 370 absolwentów szczecińskiej uczelni. Wyliczono, że średnia ich zarobków to 6514 złotych brutto a mediana wynagrodzenia - 5700 złotych (tzn. połowa z tych 370 absolwentów zarabia co najmniej taką sumę).

- Cieszy nas ta informacja, bo przecież świadczy ona o rzeczywistej i wymiernej wartości dyplomu, a jest to czynnik mający istotny wpływ na decyzje przyszłych studentów - komentuje Stanisław Heropolitański z ZUT.

Zestawienie otwiera Politechnika Warszawska. Co drugi absolwent tej uczelni otrzymuje miesięcznie przynajmniej 8 000 złotych brutto. Autorzy rankingu zastrzegają jednocześnie, że analizując zarobki absolwentów Politechniki Warszawskiej należy wziąć pod uwagę fakt, że są oni zatrudnieni w większości przypadków w Warszawie. Stąd duża różnica w porównaniu z zarobkami absolwentów uczelni z innych miast.

Wyżej niż ZUT w rankingu znajdują się też między innymi Wojskowa Akademia Techniczna czy Politechnika Gdańska. Niżej: Politechnika Krakowska, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu czy Politechnika Koszalińska.

(as)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi