wtorek, 26 września 2017.
Strona główna > Gospodarka > Znamy zarobki inżynierów

Znamy zarobki inżynierów

Znamy zarobki inżynierów
Data publikacji: 2015-07-15 13:09
Wywietleń: 67 4131

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie znalazł się na siódmej pozycji w zestawieniu uczelni, których absolwenci z tytułem magistra-inżyniera zarabiają najwięcej. Uwzględniono szesnaście szkół wyższych. Raport opublikowała firma Sedlak & Sedlak.

Badanie przeprowadzono na próbie 370 absolwentów szczecińskiej uczelni. Wyliczono, że średnia ich zarobków to 6514 złotych brutto a mediana wynagrodzenia - 5700 złotych (tzn. połowa z tych 370 absolwentów zarabia co najmniej taką sumę).

- Cieszy nas ta informacja, bo przecież świadczy ona o rzeczywistej i wymiernej wartości dyplomu, a jest to czynnik mający istotny wpływ na decyzje przyszłych studentów - komentuje Stanisław Heropolitański z ZUT.

Zestawienie otwiera Politechnika Warszawska. Co drugi absolwent tej uczelni otrzymuje miesięcznie przynajmniej 8 000 złotych brutto. Autorzy rankingu zastrzegają jednocześnie, że analizując zarobki absolwentów Politechniki Warszawskiej należy wziąć pod uwagę fakt, że są oni zatrudnieni w większości przypadków w Warszawie. Stąd duża różnica w porównaniu z zarobkami absolwentów uczelni z innych miast.

Wyżej niż ZUT w rankingu znajdują się też między innymi Wojskowa Akademia Techniczna czy Politechnika Gdańska. Niżej: Politechnika Krakowska, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu czy Politechnika Koszalińska.

(as)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Elektryczny autobus w zajezdni
Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
Poprzedni Następny

Nekrologi