niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Złoty handel w internecie

Złoty handel w internecie [FILM]

Złoty handel w internecie
Data publikacji: 2016-04-06 11:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 169 127113

Na co można wydać milion złotych? Niektórzy wydają je na kosztowności i to przy jednorazowych zakupach w internecie. Takie transakcje już nie dziwią. Przykład? Złoto lokacyjne w postaci monet i sztabek jest produktem, który bardzo dobrze się sprzedaje właśnie w internecie.

- Polacy coraz odważniej dokonują zakupów w sieci i nikogo nie dziwi fakt, że klient składa zamówienie przez internet i realizuje przelew na milion złotych – mówi newsrm.tv dr Wojciech Kaźmierczak, prezes Goldenmark SA.

Eksperci szacują, że wartość polskiego rynku złota wynosi ok. miliard złotych, a w sieci może być generowana nawet połowa tej sprzedaży. Duże sumy wydawane jednorazowo w Internecie już aż tak nie zadziwiają, gdy kupujemy kosztowności np. za jedną jednouncjową sztabkę złota trzeba zapłacić ok. 5 tys. zł.

- W internecie najpopularniejszymi produktami są sztabki i monety o wadze jednej uncji, aczkolwiek niektórzy wybierają mniejsze gramatury. Sztabkę złota można już kupić od 200 zł, monetę srebrną o wadze jednej uncji poniżej 100 zł. Takie produkty są też często przeznaczane jako prezenty – opowiada dr Wojciech Kaźmierczak i dodaje. – Co ciekawe w przypadku sztabek jedno uncjowych ostatnio pojawiło się rozwiązanie na rynku, w którym klienci mogą nabyć sztabkę nijako po kawałku. Klient np. Goldsaver wpłaca dowolne kwoty, kupuje w ten sposób trochę złota. Jak uzbiera potrzebną sumę to odbiera fizyczną sztabkę jednouncjową. Rozwiązanie pozwala nie wydawać w jednym czasie dużej kwoty pieniędzy.

Oczywiście myśląc o zakupach w sieci warto także zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Ważne jest gdzie dokonuje się zakupów. Takie miejsce lepiej dobrze sprawdzić, przeczytać opinie i jak wskazuje ekspert warto wybierać sklepy internetowe tych firm, które są duże, znane oraz mają sieć sklepów stacjonarnych.

Żródło: newsrm.tv

Komentarze

Złoto
A czy takie transakcje są monitorowane przez odpowiednie służby i sprawdza się legalność pochodzenia środków na zakup kosztowności, czy nie są to brudne pieniądze z lewego źródła?
2016-04-06 11:45:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi