sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Zeznają ostatni świadkowie

Zeznają ostatni świadkowie

Zeznają ostatni świadkowie
Data publikacji: 2017-03-01 17:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-25 17:16
Wywietleń: 280 219486

Niewiele pamiętała dawna rzeczniczka prasowa byłego wojewody zachodniopomorskiego Stanisława Wziątka, przesłuchiwana w procesie o odszkodowanie za utraconą wartość akcji Stoczni Szczecińskiej Porta Holding. Izabela Puławska zeznawała w środę (1 marca) przed Sądem Okręgowym w Szczecinie.

Około 2200 akcjonariuszy stoczniowego holdingu domaga się od Skarbu Państwa zadośćuczynienia za utracone korzyści. Chcą wypłaty ponad 21 zł za akcję, bo taka była jej wartość księgowa w 2002 r., tuż przed upadłością SSPH. Łącznie roszczenia mogą wynieść co najmniej kilkadziesiąt mln zł. To największy pozew zbiorowy w Polsce. Reprezentantem grupy jest Krzysztof Piotrowski, były prezes Porty Holding. Przesłuchano już wielu świadków. W środę miało zeznawać troje kolejnych. Stawiła się tylko I. Puławska.

– Była rzecznik nic nie pamiętała, ale została nagrana podczas rozmów z przedstawicielami komitetu protestacyjnego stoczni, więc złożymy to w sądzie – powiedział radca prawny Piotr Barcz, z kancelarii prowadzącej sprawę pozwu.

Według zeznającej w 2016 roku dziennikarki Ewy Ornackiej, przed upadkiem Porty Holding rzeczniczka wojewody miała powiedzieć, że Piotrowski jest złodziejem i cała stocznia powinna pójść pod jego dom.

W środę nie doszło do przesłuchania m.in. byłego wojewody Wziątka (pełnił tę funkcję w latach 2001-2005), gdyż się nie stawił. Sąd zamierza go wezwać ponownie. Przesłuchana ma być też dziennikarka Anita Gargas-Wojciechowska. To ostatni świadkowie w procesie.

Jak się dowiedzieliśmy, 10 kwietnia rozpocznie zeznania, jako strona, Krzysztof Piotrowski. Później sąd podejmie decyzję dotyczącą ewentualnego powołania biegłych.

Tekst i fot. (ek)

Na zdjęciu: Krzysztof Piotrowski

Komentarze

Wawrzek
Wziątek nie by z PO-PSL, które zniszczyły cały Przemysł Stoczniowy. SLD przekazały rządom PIS funkcjonujące Stocznie a PIS przekazało funkcjonujące Stocznie dla PO-PSL. Manipulacje propagandowe "łowców szmalu-pełowców" zwalają winę na tych, którzy Stocznię chcieli ratować. Funkcjonowanie Stoczni i całego Przemysłu Stoczniowego zakończył Rząd PO-PSL- koniec kropka. Pretensje do Piechoty że nie załatwił dla Porta-Holding, poręczenia kredytowego w Niemieckim Banku jest nie na miejscu- Piechota nie miał takiej władzy. Wziątek wówczas posiadał wiedzę głównie dotycząca Połczyna Zdroju. To były czasy gdy Chłopcy zakładali spółeczkę i wysysali do niej całe przedsiębiorstwa państwowe niektórzy ssąc zbyt mocno zadławili i siebie i firmy, których już nie ma. Tak czy inaczej Szczecin bez Gospodarki Morskiej, Przemysłu Stoczniowego i Rybactwa to będzie zapyziałe zadu.... . Odbudować Kadry i firmy z tej branży bo to przyszłość tego Regionu.
2017-03-05 14:49:41
.
"co najmniej kilkadziesiąt mln zł" to ile? co najmniej 20 mln zł czy co najmniej 90 mln zł?
2017-03-04 12:27:03
JaKto
...co za zbydlęcenie.Pan Piotrowski skromnie mieszkał przez 10 lat na osiedlu robotniczym stoczniowym pomiędzy swoimi - 2km od stoczni dającej pracę 80 000 ludzi w regionie.pan Wziątek to wzięty gadający działacz w terenie.
2017-03-03 00:00:00
PO 36 juz latach, dalej nic... i "CI-CHO-SZA"...
A co z ODSZKODOWANIAMI... dla powyrzucanych na bruk i dalej SZYKANOWANYCH przez SB i "CZERWONA WRON-e"... owczesnych Stoczniowcow - po dniu 13.12.1981 roku ? Miejmy nadzieje, ze choc w przyszlosci i za innych Rzadow... Uzna sie posmiertnie i tych Stoczniowcow - rowniez za "Stoczniowcow Wykletych" !!
2017-03-02 00:24:21
A co z
uruchomieniem stoczni?...komuś znowu ją Solidaruchy sprzedały i dalej cisza; a takie piękne były zapowiedzi uruchomienia.
2017-03-01 19:40:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi