czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Ze Szwajcarii na Pomorze - Bosch w Goleniowie

Ze Szwajcarii na Pomorze - Bosch w Goleniowie

Ze Szwajcarii na Pomorze - Bosch w Goleniowie
Data publikacji: 2016-04-20 21:44
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 660 129115

Należąca do koncernu Bosch firma sia Abrasives przejmie działającą w Goleniowskim Parku Przemysłowym spółkę BTS, producenta materiałów ściernych, i zainwestuje w jej rozwój. W miniony wtorek (19 kwietnia) podpisano porozumienie o przejęciu udziałów w firmie przez sia Abrasives.

Sia Abrasives planuje stworzyć w Goleniowie swoje centrum produkcyjno-logistyczne obsługujące rynki wschodniej Europy. Chce wykorzystać dorobek spółki BTS, doświadczenie jej kadry oraz odpowiednie warunki Goleniowa, leżącego tuż przy drodze ekspresowej i blisko granicy z Niemcami.

BTS zatrudnia obecnie koło setki pracowników i od wielu lat jest partnerem sia Abrasives. Firma produkuje, konfekcjonuje oraz prowadzi dystrybucję materiałów ściernych w Polsce i krajach bałtyckich. Koncern Bosch planuje rozwój goleniowskiej firmy i znaczne zwiększenie jej możliwości produkcyjnych, w tym poprzez przeniesienie ze Szwajcarii do Goleniowa linii do produkcji materiałów ściernych. Firma nabyła już grunty w Goleniowskim Parku Przemysłowym potrzebne do rozbudowy obecnego zakładu. Zatrudnienie może wzrosnąć do kilkuset osób, co uczyni z BTS trzeciego co do wielkości pracodawcę w Goleniowskim Parku Przemysłowym, po LM Wind Power i spółce TTS. Rozwój firmy wiązać się będzie z budową jednej z największych hal magazynowo-produkcyjnych w GPP, a więc zwiększy wpływy do gminnej kasy z tytułu podatku od nieruchomości. Gmina zrewanżuje się inwestorowi budową nowej drogi dojazdowej do powiększonego zakładu.

cm

Ze Szwajcarii na Pomorze - Bosch w Goleniowie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny