środa, 18 października 2017.
Strona główna > Gospodarka > Zarząd portów ostrzega przed oszustami

Zarząd portów ostrzega przed oszustami

Zarząd portów ostrzega przed oszustami
Data publikacji: 2015-07-28 16:53
Ostatnia aktualizacja: 2015-07-28 16:53
Wywietleń: 56 6073

Akcjonariusze Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście otrzymują ostatnio korespondencję, w której  anonimowe osoby proponują im możliwość wykupu akcji spółki. Pisma nie są sporządzone na papierze firmowym ZMPSiŚ, ani opatrzone podpisem. Zawierają jedynie telefoniczne numery kontaktowe. Spółka informuje, że nie jest ich nadawcą  i ostrzega przed oszustami.

– Zgodnie z zapisami statutu spółki, nabycie akcji może nastąpić jedynie za jej zgodą, a pierwszeństwo w zakupie przysługuje akcjonariuszom założycielom – przypomina ZMPSiŚ i ostrzega przed oszustami, którzy w nielegalny sposób próbują nabyć akcje od portowców.

Spółka informuje, że nie udostępniała danych adresowych posiadaczy akcji osobom niepowołanym. Jak zauważa, każdy akcjonariusz może przeglądać księgę akcyjną i żądać jej odpisu, jednak wykorzystywanie przez osoby niepowołane danych akcjonariuszy narusza ustawę o ochronie danych osobowych.

Przypomnijmy, że ZMPSiŚ rozpoczął umarzanie akcji spółki w ubiegłym roku.

– Proces podzielono na kolejne lata – podkreśla Monika Woźniak-Lewandowska z ZMPSiŚ. – Wszyscy akcjonariusze o możliwości zbycia swoich akcji powiadamiani są przez spółkę listem poleconym, w którym oznaczony jest konkretny termin i miejsce podpisania umowy z akcjonariuszem oraz załączone są dokumenty potrzebne w procedurze umorzenia akcji.

W 2015 roku proces wykupu akcji od pracowników i byłych pracowników rozpocznie się stosownym ogłoszeniem w mediach, w tym w „Kurierze Szczecińskim”, oraz na stronie internetowej spółki (www.port.szczecin.pl). (ek)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi