poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Gospodarka > Wyprodukują opakowania, które oddychają

Wyprodukują opakowania, które oddychają

Wyprodukują opakowania, które oddychają
Data publikacji: 2017-11-19 19:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-19 20:42
Wywietleń: 508 301577

Spółka HEAN Opakowania – Głuszko & Pawlak z podkoszalińskich Mścic zajmie się wyrobem innowacyjnych opakowań oddychających.

Firma chce wzmocnić swoją pozycję na rynku krajowym i zagranicznym. Plany produkcyjne zostały wsparte funduszami unijnymi, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, w wysokości ponad 980 tys. zł przez Urząd Marszałkowski. W piątek (17 bm.) umowa w sprawie dofinansowania inwestycji została podpisana.

Przyznane wsparcie firma przeznaczy na zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń. Wejdą one w skład kompleksu technologicznego, złożonego z linii automatycznej do zgrzewania worków i torebek oraz dwóch stacji laserów i stacji kontroli jakości z pełnym oprogramowaniem. Całkowity koszt przedsięwzięcia to około 2,5 mln zł.

Spółka HEAN będzie wytwarzać innowacyjne opakowania oddychające. Do produkcji wykorzystane zostaną laminaty z nanocząstkami srebra i biokomponenty. To pozwoli m.in. na wytłaczanie pisma Braille’a dla osób słabowidzących oraz oznaczenia informacyjne typu data przydatności do spożycia, logo firmy czy znak recyklingu. ©℗

(m)

Na zdjęciu: Umowa finalizuje kolejną działalność produkcyjną firmy HEAN Opakowania. Podczas spotkania w Mścicach przypomniano, że pierwszą linię do wyrobów worków spółka nabyła 27 lat temu.

Fot. Jakub Kowalik

Komentarze

:))
Extra, tak trzymac:) Hean to juz z 10 lat na rynku lub wiecej,takie opakowania na dobre piwo by sie przydaly :)moze kooperacja z Brokiem lub Polczynem Zdrój ;)
2017-11-19 20:25:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi