czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Wigilia na morzu

Wigilia na morzu

Wigilia na morzu
Data publikacji: 2016-12-24 19:10
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 1500 188516

Aż 1200 marynarzy z Polskiej Żeglugi Morskiej spędzi tegoroczne święta na morzu w różnych częściach świata. Na prawie wszystkich z 56 statków, które posiada armator, będą tradycyjne potrawy wigilijne oraz świąteczne menu.

- Np. na Morzu Śródziemnym znajdą się w tym czasie załogi statku m/s "Koszalin", płynącego z Odessy do Rawenny we Włoszech, czy statku m/s "Kurpie", płynącego z rumuńskiej Konstancy do Casablanki w Maroku - mówi Krzysztof Gogol, doradca dyrektora naczelnego PŻM ds. mediów.

Z kolei marynarze ze statku m/s "Raba" spędzą święta na tropikalnym Morzu Karaibskim, płynąc z Nowego Orleanu do Brigdetown na Barbadosie, a marynarze z m/s "Szczecin" spożyją wigilię na środku Zatoki Meksykańskiej, w rejsie z Nowego Orleanu do Veracruz w Meksyku.

- Dla marynarzy z kilku statków PŻM scenerią świąt będzie Atlantyk - kontynuuje K. Gogol.

W wenezuelskim Puerto Cabello spędzą święta marynarze dwóch statków PŻM - m/s "Kujawy" oraz m/s "Regalica". Z kolei załoga m/s "Podhale" będzie świętować Boże Narodzenie w ponad trzydziestostopniowym upale w brazylijskim Santos, a załoga m/s "Legiony Polskie" w podobnej scenerii w Paranagui - również w Brazylii.

W kraju, a więc wraz z rodzinami i bliskimi, spędzą Boże Narodzenie marynarze ze statków : m/s "Solina", m/s "Olza" oraz m/s "Skawa". Wszystkie trzy statki przebywają obecnie w Szczecinie i są remontowane w Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia". Tuż po świętach w morze wypłyną "Skawa" i "Solina", natomiast "Olza" zakończy remont dopiero w połowie stycznia.

(kl)

Fot.: Marek Klasa

Na zdjęciu: m/s "Szczecin" podczas rozładunku w Świnoujściu w 2012 r.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny