wtorek, 20 lutego 2018.
Strona główna > Gospodarka > Wielka suwnica płynie do Szczecina

Wielka suwnica płynie do Szczecina

Wielka suwnica płynie do Szczecina
Data publikacji: 2015-10-22 18:09
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 2909 30559

W czwartek przed południem z holenderskiego portu Vlissingen wyruszył statek, który transportuje części suwnicy bramowej dla nowej fabryki w Szczecinie. Prawie 120-metrowej wysokości urządzenie stanie na Ostrowie Brdowskim, w pobliżu nowego mostu.

Suwnica będzie przenosić produkowane w zakładzie Bilfinger Mars Offshore fundamenty morskich farm wiatrowych. Jej zdolność udźwigu to 1400 ton.

- Urządzenie będzie niezbędne do stawiania do pionu gotowych elementów 
i wprowadzania ich na barki, którymi fundamenty (na stojąco) zostaną przetransportowane do klienta - informuje Bogna Bartkiewicz z BMO.

Wyprodukowana w Holandii suwnica przypłynie do Szczecina w ośmiu częściach ważących 80-340 ton oraz kilku mniejszych. Całkowity ich ciężar to ok. 1500 ton. Transport odbywa się statkiem "Combi Dock III" , przeznaczonym do przewozu ciężkich ładunków. Jego nośność to 10 608 ton. W Szczecinie spodziewany jest w sobotę rano. Zacumuje przy nabrzeżu Kaszubskim.

Części suwnicy trafią na plac składowy fabryki BMO. Montaż zaplanowano na grudzień. Zajmie się nim ok. 20-osobowy zespół. Urządzenie ma być najwyższym elementem architektonicznym miasta, widocznym z wielu miejsc Szczecina.©℗

(ek)

Fot. BMO
Na zdj.: Załadunek części suwnicy na statek w porcie Vlissingen.

Komentarze

Piotr
Nie zbudowali u nas bo to nie jest polska firma.
2015-10-27 08:06:05
pol
dziwne ze takiej konstrukcji nie zbudowali na miejscu w szczecinie
2015-10-23 13:18:52
Wiadomo ze....
zumba..., dzisiejsze "sprytne przetargi" wygrywa Ten ktory szybciej i wiecej wplaci na od-PO-wiednie konto czy konta ! !
2015-10-22 22:52:08
Stoczniowiec z tamtych lat ! !
Odp. do @zumba... Najpierw proponuje Ci przejsc powazne badania lekarskie...( ! ) a pozniej odpowiadam Ci tak....CHLOPIE, co Ty wypisujesz za glupoty ? Sierpniowy NSZZ Solidarnosc 1980 powstal w Stoczni Szczecinskiej im. A . Warskiego po to... by pozniej popelnic "samobojstwo" tj. samemu zlikwidowac sobie Stocznie i przemysl stoczniowy ?? Tego dokonali Twoi sympatycy o nazwie PO-stkomunistycznej, a zeby to jeszcze PO-rzadnie zrozumiec... to przemyj dokladniej swoje uszy i oczy ! !
2015-10-22 22:47:09
@ zumba
...nie ma co się dziwić; Niemiec preferuje swoich...polski przemysł stoczniowy zlikwidowały Solidaruchy.
2015-10-22 19:49:27
rumba
dodam jeszcze że niemądrą siła roboczą, która dała się skolonizować