niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Gospodarka > W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło…

W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… [GALERIA]

W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło…
Data publikacji: 2016-04-25 12:34
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1605 130951

Armator promowy z Kołobrzegu, Polska Żegluga Bałtycka, obchodzi 40-lecie działalności. Z tej okazji firma przygotowała specjalne atrakcje dla swoich klientów – rejsy jubileuszowe, konkursy itp. Obchody trwają cały rok, a w ostatnich dniach odbyły się oficjalne uroczystości związane z 40. urodzinami przedsiębiorstwa, które jest dziś spółką Skarbu Państwa.

Firma powstała 31 stycznia 1976 r. W ciągu minionych 40 lat odegrała dużą rolę w życiu gospodarczym nie tylko Kołobrzegu i regionu, ale całego kraju. Początkowo korzystała ze statków przekazanych przez PŻM i PLO – wraz z liniami i załogami. Pierwszymi promami były: „Gryf”, „Skandynawia”, „Wawel” i „Wilanów”. Dziś pod marką Polferries pływają: „Wawel”, „Baltivia” i „Mazovia”.

Na nadmorskim bulwarze w Kołobrzegu 16 kwietnia odsłonięto tablicę upamiętniającą założyciela i pierwszego dyrektora PŻB – Jana Szymańskiego (1932-1998). Dzień później w tamtejszej katedrze odprawiono mszę św. w intencji firmy i osób z nią związanych.

Z kolei 19 kwietnia w Kamienicy Kupieckiej przy ul. E. Gierczak w Kołobrzegu otwarto wystawę pt. „40 lat Polskiej Żeglugi Bałtyckiej”. To wspólne dzieło Muzeum Oręża Polskiego, PŻB i Jerzego Mikołajewskiego – byłego kierownika działu reklamy i promocji firmy, a wcześniej także asystenta dyrektora Szymańskiego.

Tego samego dnia odbyła się jubileuszowa gala w kołobrzeskim Hotelu Aquarius. Gościli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, posłowie, władze samorządowe oraz reprezentanci wielu firm z branży morskiej.

– Witam przede wszystkim moją załogę, to wy przez 40 lat tworzyliście tę historię – podkreślił Piotr Redmerski, prezes PŻB.

Jakub Komers z zarządu firmy odczytał list gratulacyjny od prezydenta RP Andrzeja Dudy. Obecny na uroczystości minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk dziękował zarządowi, związkom zawodowym i pracownikom kołobrzeskiego armatora przede wszystkim za ostatni okres – „obrony przed wrogim przejęciem”. Jednocześnie obiecał wsparcie. Wiceminister Paweł Brzezicki dodał, że PŻB jest jedną z firm, które nadają ton strategii MGMiŻŚ.

Podczas gali uhonorowano grupę pracowników kołobrzeskiej firmy legitymujących się 40-letnim stażem pracy. ©℗

Tekst i fot. (ek)

Więcej w poniedziałkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 25 kwietnia 2016 r.

W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło…

Komentarze

Gacie
Ciekawe, czy sprzedawca bielizny też był.
2016-04-25 14:28:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską