sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > W jubileuszowym roku - rekordowa pasażerka

W jubileuszowym roku - rekordowa pasażerka

W jubileuszowym roku - rekordowa pasażerka
Data publikacji: 2015-08-25 17:54
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1301 14084

Trafne się okazały prognozy i spółka Unity Line przewiozła w sierpniu swojego 5 -milionowego pasażera. Była nim Iwona Rutkowska, która w miniony czwartek promem „Polonia" płynęła z rodziną do Ystad.

Ten rok jest wyjątkowy dla Unity Line. Armator obchodzi w nim dwie dekady istnienia na rynku bałtyckich przewozów promowych, na początku sierpnia zorganizował jubileuszowe - bo XV - Regaty Unity Line, a 20 bm. na pokładzie mf „Polonia" (w pierwszy rejs prom ten wypłynął 20 lat temu - 1 czerwca 1995 r.) przywitał pięciomilionowego pasażera. Była nim Iwona Rutkowska, podróżująca do Szwecji wraz z mężem Andrzejem i córką Pauliną. Pochodząca z Myśliborza rodzina udawała się na urlop do Skandynawii.

Armator dołożył starań, aby dla państwa Rutkowskich był to niezapomniany rejs. Goście specjalni zostali zaproszeni na mostek kapitański, a następnie na uroczysty obiad w towarzystwie kpt.ż.w. Grzegorza Szuty oraz przedstawicieli dyrekcji Unity Line. Oprócz pamiątkowych upominków 5-milionowa pasażerka otrzymała również zaproszenie na rejs sylwestrowo-noworoczny, który także się odbędzie na promie „Polonia".

Do wspólnego świętowania zostali zaproszeni także pozostali pasażerowie, płynący 20 sierpnia do Ystad na pokładzie „Polonii". Specjalnie na tą okazję szefowie kuchni przygotowali ogromny tort.

Należąca do Polskiej Żeglugi Morskiej spółka Unity Line zarządza siedmioma promami kursującymi na trasach: Świnoujście-Ystad i Świnoujście-Trelleborg. Są to jednostki pasażerskie („Polonia" i „Skania"), towarowo-pasażerskie („Gryf", „Wolin" i „Galileusz") oraz kolejowe („Jan Śniadecki" i „Kopernik"). W ciągu 20 lat przewiozły one ponad 350 tys. wagonów, prawie 1,5 mln samochodów osobowych oraz przeszło 2,7 mln ciężarówek (ich kierowcy nie są liczeni jako pasażerowie). W minionym roku promami Unity Line podróżowało 320 tys. osób.

(mag)

Na zdjęciu: Od prawej: Maciej Komorzycki – kierownik działu pasażerskiego Unity Line, Iwona Rutkowska, kapitan Grzegorz Szuta

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi