czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Tylko ryba nie bierze?

Tylko ryba nie bierze?

Tylko ryba nie bierze?
Data publikacji: 2016-12-02 20:12
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 2154 182035

Śledztwo w sprawie korupcji w Okręgowym Inspektoracie Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie prowadzi Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Działając na polecenie prokuratora, funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie zatrzymali trzech podejrzanych.

- Dwaj zatrzymani to inspektorzy rybołówstwa morskiego - informuje Prokuratura Krajowa. - Prokurator przedstawił im zarzuty popełnienia łącznie 96 przestępstw o charakterze korupcyjnym.

Trzeci zatrzymany nie jest zatrudniony w Okręgowym Inspektoracie Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie. Jemu prokurator postawił zarzuty popełnienia czterech przestępstw kwalifikowanych jako paserstwo.

W czwartek (1 grudnia), na wniosek prokuratora, sąd tymczasowo aresztował na trzy miesiące podejrzanych funkcjonariuszy publicznych.

Jak dodaje PK, postępowanie ma charakter rozwojowy.

Okręgowy Inspektorat Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie od 2000 roku działa jako samodzielna instytucja. Jest tzw. urzędem administracji rządowej niezespolonej. Obsługuje organ administracji rybołówstwa morskiego, jakim jest Okręgowy Inspektor Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie.  Ten z kolei nadzoruje przestrzeganie przepisów o rybołówstwie. Za pośrednictwem inspektorów rybołówstwa kontroluje połowy komercyjne, sportowo-rekreacyjne, działalność zarybieniową i naukowo-badawczą, zapewnia sprawowanie ochrony nad zasobami Morza Bałtyckiego oraz morskich wód wewnętrznych.

Tekst i fot. (ek)

Komentarze

Prywatni inspektorzy
Partyzantka w Dziwnowie zakończona. Ochrona inspektorów na świętymi krówkami skończyła się.Świety byk M.R.nie ma teraz ochrony.Brawo może uczciwość weźmie górę.
2016-12-05 09:51:27
obserwator
za co brali kase? ale jaja!!!! jakie paserstwo???? kradzone kutry sprzedawali????
2016-12-02 21:46:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny