piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Gospodarka > Tom Sawyer w Gryfii

Tom Sawyer w Gryfii

Tom Sawyer w Gryfii
Data publikacji: 2015-09-27 12:03
Wywietleń: 1651 24159

 

Pływające pomiędzy Polską i Skandynawią promy zazwyczaj przechodzą remonty w Gdańsku. Morska Stocznia Remontowa "Gryfia" w Szczecinie liczy, że chociaż część takich jednostek ze świnoujskiego terminalu będzie trafiać do niej. Ostatnio w doku nr 5 stał "Tom Sawyer", prom TT-Line.

W tym i zeszłym roku "Gryfia" remontowała już promy "Kopernik" (własność szczecińskiego armatora Euroafrica) oraz "Wawel" (należący do Polskiej Żeglugi Bałtyckiej). 

W połowie września natomiast do Szczecina trafił "Tom Sawyer". To prom niemieckiego armatora TT-Line, kursujący w niedziele na linii Świnoujście-Trelleborg. "Tom Sawyer" ma 177 m długości całkowitej i 26 m szerokości. Może zabrać 400 pasażerów i 160 naczep (na trzech pokładach). Największy dok "Gryfii"  (nr 5) opuścił w niedzielę (27 bm.).

- Mamy coraz większe doświadczenie w remontowaniu takich jednostek - powiedział nam Paweł Porzycki, dyrektor ds. sprzedaży i logistyki w MSR "Gryfia". - Armator "Toma Sawyera" jest bardzo zadowolony z wykonanych prac.

Położenie "Gryfii" w pobliżu terminalu promowego w Świnoujściu to atut, który warto wykorzystać. Być może w największym doku szczecińskiej remontówki częściej będą gościć promy pasażerskie i pasażersko-ładunkowe.  ©

Tekst i fot. (ek)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi