poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Gospodarka > To był dobry pomysł

To był dobry pomysł

To był dobry pomysł
Data publikacji: 2016-11-24 14:39
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-25 19:15
Wywietleń: 1431 175918

Trzydzieści firm z Niemiec, 70 z Polski i 10 polsko-niemieckich. W Szczecinie odbyła się pierwsza Polsko-Niemiecka Giełda Kooperacyjna.

Wśród ponad 100 firm, które wzięły udział w giełdzie znaleźli się przedsiębiorcy m.in. z Poznania, Polic, Sianowa, Przecławia, Goleniowa, Międzyzdrojów, Chojnicy, Chojny. Berlina, Greiswaldu, Burgen, Rostocku, Ostseebad Heringsdorfu, Neubrandenburgu, Schwerina, Woldegku, Passewalku, Popowa, Eggesin, Leipzig.

- Jestem bardzo zadowolony z frekwencji. Pojawiło się więcej firm niż pierwotnie zakładaliśmy. Potwierdza to nasze przekonanie, że to był dobry pomysł. Organizując ją opieraliśmy się na podobnej imprezie, która odbyła się w czasie Dni Skandynawskich w Szczecinie kilka miesięcy temu. Ona zakończyła się sukcesem. Myślę, że będzie podobnie i w tym przypadku - stwierdził Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. 

Giełda Kooperacyjna odbyła się w Centrum Kultury Euroregionu „Stara Rzeźnia”. Każdy przedsiębiorca, który brał udział w giełdzie otrzymał listę firm w niej uczestniczących, aby mógł wybrać parterów biznesowych do kooperacji. Organizatorami spotkania był Urząd Miasta Szczecin i Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej.

- Uczestnicy giełdy otrzymają specjalne ankiety, za pomocą których będą mogli m.in. ocenić całe spotkanie, przedstawić swoje uwagi i opinie oraz efekty rozmów - dodaje Marek Kublik, prezes ARMS.

Uczestnicy giełdy mogli także skorzystać z porad ekspertów z m.in. AHK Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Polskiej Agencji Handlu i Inwestycji Zagranicznych, Wydziałów Promocji Handlu i Inwestycji Ambasad i Konsulatów RP, Niemieckiego Towarzystwa Handlu Zagranicznego i Promocji Inwestycji (GTAI), Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. (Specjalna

Strefa Ekonomiczna EURO PARK MIELEC), Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie.
(dar)

 

Na zdjęciu: W Starej Rzeźni pojawiło się więcej firm niż pierwotnie zakładali organizatorzy. 

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Sabina
Wschodnie Niemcy wyludnione, miliony bloków mieszkalnych opuszczonych jakompustostany, gospodarka ledwo zipie we wschodnich landach, a w Szczecinie zostali jesynie wojskowi, wykładowcy, urzędnicy w nadmiarze, reszta zmuszona do pracy poza regionem lub pozakrajem. Super perspektywy na przyszłość
2016-11-25 18:53:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi