środa, 24 stycznia 2018.
Strona główna > Gospodarka > To był dobry pomysł

To był dobry pomysł

To był dobry pomysł
Data publikacji: 2016-11-24 14:39
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 1641 175918

Trzydzieści firm z Niemiec, 70 z Polski i 10 polsko-niemieckich. W Szczecinie odbyła się pierwsza Polsko-Niemiecka Giełda Kooperacyjna.

Wśród ponad 100 firm, które wzięły udział w giełdzie znaleźli się przedsiębiorcy m.in. z Poznania, Polic, Sianowa, Przecławia, Goleniowa, Międzyzdrojów, Chojnicy, Chojny. Berlina, Greiswaldu, Burgen, Rostocku, Ostseebad Heringsdorfu, Neubrandenburgu, Schwerina, Woldegku, Passewalku, Popowa, Eggesin, Leipzig.

- Jestem bardzo zadowolony z frekwencji. Pojawiło się więcej firm niż pierwotnie zakładaliśmy. Potwierdza to nasze przekonanie, że to był dobry pomysł. Organizując ją opieraliśmy się na podobnej imprezie, która odbyła się w czasie Dni Skandynawskich w Szczecinie kilka miesięcy temu. Ona zakończyła się sukcesem. Myślę, że będzie podobnie i w tym przypadku - stwierdził Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. 

Giełda Kooperacyjna odbyła się w Centrum Kultury Euroregionu „Stara Rzeźnia”. Każdy przedsiębiorca, który brał udział w giełdzie otrzymał listę firm w niej uczestniczących, aby mógł wybrać parterów biznesowych do kooperacji. Organizatorami spotkania był Urząd Miasta Szczecin i Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej.

- Uczestnicy giełdy otrzymają specjalne ankiety, za pomocą których będą mogli m.in. ocenić całe spotkanie, przedstawić swoje uwagi i opinie oraz efekty rozmów - dodaje Marek Kublik, prezes ARMS.

Uczestnicy giełdy mogli także skorzystać z porad ekspertów z m.in. AHK Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Polskiej Agencji Handlu i Inwestycji Zagranicznych, Wydziałów Promocji Handlu i Inwestycji Ambasad i Konsulatów RP, Niemieckiego Towarzystwa Handlu Zagranicznego i Promocji Inwestycji (GTAI), Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. (Specjalna

Strefa Ekonomiczna EURO PARK MIELEC), Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie.
(dar)

 

Na zdjęciu: W Starej Rzeźni pojawiło się więcej firm niż pierwotnie zakładali organizatorzy. 

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Sabina
Wschodnie Niemcy wyludnione, miliony bloków mieszkalnych opuszczonych jakompustostany, gospodarka ledwo zipie we wschodnich landach, a w Szczecinie zostali jesynie wojskowi, wykładowcy, urzędnicy w nadmiarze, reszta zmuszona do pracy poza regionem lub pozakrajem. Super perspektywy na przyszłość
2016-11-25 18:53:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy