czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w regionie

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w regionie

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w regionie
Data publikacji: 2016-11-13 17:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 1326 171622

W poniedziałek (14 listopada) zaczyna się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Do niedzieli 30 instytucji zorganizuje w Szczecinie i województwie prawie 50 bezpłatnych szkoleń, zajęć i spotkań poświęconych zarządzaniu, budowania marki czy marketingowi.

Dziewiąty już ŚTP odbywa się pod hasłem „Przedsiębiorczość jest dobra". W jego regionalnym programie jest prawie 50 wydarzeń, których organizatorami są uczelnie i organizacje studenckie, instytucje wspierające biznes, organizacje branżowe oraz prywatne firmy.

- To tydzień, podczas którego współpracujący z nami i naszymi partnerami eksperci, działający w różnych dziedzinach biznesu – także nowoczesnych technologii - nieodpłatnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Do udziału w wydarzeniach zapraszamy wszystkich przedsiębiorców oraz osoby poszukujące nowych sposobów na rozwój firmy – mówi Katarzyna Witkowska z Technoparku Pomerania, który jest regionalnym koordynatorem ŚTP.

Tematyka szkoleń i spotkań będzie dotyczyć najróżniejszych aspektów prowadzenia biznesu – od zakładania firmy, przez pozyskiwanie finansowania i zarządzanie przedsiębiorstwem, po techniki negocjacyjne.

Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Szczecińskiego i Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości US organizują podczas dwóch dni w godz.9.30-14 Giełdy Pracy 2016. W poniedziałek (14 bm.) na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania US przy ul. Mickiewicza. Natomiast we wtorek (15 listopada) na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki US przy ul. Cukrowej. Na giełdach będą przedstawiciele wielu znanych firm, m.in. Amazon, PZU SA, Diebold Nixdorf czy Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police SA, a także organizacji, np. Polska Fundacja Przedsiębiorczości, AIESEC. Z kolei Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie urządza we wtorek 15 bm. spotkanie m.in. o modzie, zarządzaniu „Nie szata zdobi człowieka? – o stroju biznesowym dla kobiet biznesu”. W godz.17-19, przy ul. Żołnierskiej 53, poprowadzą je właścicielki firmy odzieżowej Melo.

Program wydarzeń ŚTP jest na www.gew.szczecin.pl

(mag)

Na zdj.: Spotkanie podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2015.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny