piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Sposób na odpady

Sposób na odpady

Sposób na odpady
Data publikacji: 2016-12-22 09:08
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 1718 188447

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” SA będzie sprzedawać firmie Kemipol siarczan żelaza – odpad powstający podczas produkcji bieli tytanowej. Polsko-fińska spółka wykorzystuje go do wyrobu koagulantów dla oczyszczalni ścieków.

Na podstawie zawartej umowy, Grupa Azoty Police będzie sprzedawać Kemipolowi siarczan żelaza przez kolejne dziewięć lat.

- Przy produkcji jednej tony bieli tytanowej powstaje około dwóch ton siarczanu żelaza - mówi Grzegorz Laskowski , dyrektor handlowy wydziału produkującego biel tytanową. - Kiedyś stanowiło to poważny problem dla Zakładów Chemicznych, bo na ich terenie składowano siarczan żelaza i nie było pomysłu na jego zagospodarowanie.
Koagulanty produkowane przez Kemipol są wykorzystywane w wielu oczyszczalniach ścieków w całej Polsce, w tym w Szczecinie i Policach. Trafiają także za granicę. Wspomagają proces oczyszczania wody oraz ścieków, poprawiają jego skuteczność.

Grupa Azoty Police ma w spółce Kemipol 34 proc. udziałów, reszta należy do fińskiej Kemiry i Banku Ochrony Środowiska.

(mag)

Fot. Robert STACHNIK

 

Komentarze

Ojacie
Fajnie, tylko, że ten siarczan to jest sprzedawany już oooooooooooooooooooooo, a może i dłużej więc nowość to raczej nie jest. Ale jak nie ma innych sukcesów to się szuka szuka szuka i niestety się nie znajduje.
2016-12-22 11:13:08
Biznes
W przyrodzie nic nie ginie, fajnie.
2016-12-22 09:14:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny