czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Rozwiązania BHP do naśladowania

Rozwiązania BHP do naśladowania

Rozwiązania BHP do naśladowania
Data publikacji: 2017-05-09 18:51
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 3167 252814

W centrach logistycznych Amazon kulturę bezpieczeństwa pracy buduje się poprzez… zabawę. Grupa Azoty Police ma elektroniczną platformę zgłaszania zagrożeń. Tym, jak gromadzą i wykorzystują informacje z zakresu BHP, dzieliły się we wtorek (9 maja) firmy duże i małe na seminarium Okręgowego Inspektoratu Pracy w Szczecinie.

Seminarium „Lepsze gromadzenie i wykorzystanie danych BHP" OIP w Szczecinie zorganizował z okazji Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy, któremu w tym roku przyświecało takie właśnie hasło. W jego obchody Inspektorat w ten sposób włączył się już po raz piąty. Celem spotkania w szczecińskim oddziale ZUS, jak podkreślił Konrad Pachciarek - p.o. okręgowego inspektora pracy, było przedstawienie pracodawców stosujących ponadprzeciętne standardy w BHP.

- Uroczystości Dnia, który przypada 28 kwietnia, są promowane równolegle przez dwie międzynarodowe organizacje. Międzynarodowa Organizacja Pracy proklamowała go w 2003 roku pod nazwą Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy. Natomiast organizacje związkowe obchodzą Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych - mówi Dorota Pięta z Centralnego Instytutu Ochron Pracy - Państwowego Instytutu Badawczego.

Temat tegorocznego Dnia nie jest przypadkowy. MOP uważa bowiem, że dane o wypadkach przy pracy i chorobach zawodowych są często niedoszacowane, niespójne i nierzetelne.

- Nie obejmują wszystkich grup pracowników, na przykład sezonowych, migrantów, samozatrudnionych czy z szarej strefy - tłumaczy Dorota Pięta.

Cały artykuł w "Kurierze Szczecińskim", e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 10 maja 2017 r.

(mag)

Fot. Ryszard Pakieser

Rozwiązania BHP do naśladowania Rozwiązania BHP do naśladowania Rozwiązania BHP do naśladowania Rozwiązania BHP do naśladowania Rozwiązania BHP do naśladowania Rozwiązania BHP do naśladowania Rozwiązania BHP do naśladowania

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny